Jaké automobily jsou momentálně nejoblíbenější?

Toto je velice specifická otázka. Každý člověk má specifické požadavky na automobil. Automobilových firem je na poli více než dost, a co někomu vyhovuje, pro druhé je nepřípustné a naopak. Když se ale podíváme na prodej automobilů z komplexního hlediska, můžeme objevit, jaké automobilky se řadí mezi nejoblíbenější, a jaké neuniknou naší pozornosti.

Hyundai na vzestupu

Čím dál tím častěji si můžete všímat na silnici jihokorejské značky „Hyundai“. Není čemu se divit, vždyť nabízí dokonalý design za rozumnou cenu. Nesmíme zapomenout také na kvalitu a životnost, které jsou rovněž na vysoké úrovni. Tyto vozy dokonale splní rodinné požadavky. Společnost nenabízí pouze osobní vozy, ale také užitkové či nákladní automobily. Do portfolia můžete zařadit Tuscon, Santa Fe nebo Sonata.

BMW se dostává do popředí

Ačkoliv to na první pohled vypadá zvláštně, tak i BMW se těší pořád velké oblibě. Vypadá to, že lidé jsou stále schopni si připlatit, jenom aby měli komfort a kvalitu. Nezapomeňte, že pod BMW spadají vozy Rolls-Royce, která značí luxus.

Počítejte se Stellantis a Daimlerem

Pod společnost Stellantis patří značky, jako Alfa Romeo, Jeep nebo Peugeot. Tato společnost obsadila 8. z 10 míst v žebříčku nejoblíbenějších značek. Pozornost se na ni upnula v okamžiku, kdy se spojily dvě velké společnosti v jednu, čímž vznikl obrovský koncern zahrnující kvalitní i méně kvalitní značky. Co je ale zajímavé, tak to vypadá, že společnými silami vyšperkují tuto značku k dokonalosti.

Málokdo ví, že společnost Daimler má pod sebou značky Mercedes-Benz nebo Smart. Za poslední rok se roční tržby německé společnosti vyšplhaly až na 175 miliard dolarů, což je opravdu obrovské číslo. Nestojí za tím pouze osobní automobily, ale také terénní a nákladní vozidla.

Toyota vítězem o malý fous

Toyota se stala vítězem, i když ji na záda dýchala Tesla. Co hovoří ve prospěch Toyoty je především cenová dostupnost. Toyota, i když málokdo to ví, byla první japonskou nadnárodní společností, která vybudovala dominantní podíl na americkém trhu. Za svůj post vděčí nejen osobním, ale také nákladním vozům a minivanům. Součástí portfolia jsou užitková auta a stále atraktivnější hybridní elektrické sedany.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.