Sezóna výletů je tady. Nezapomeňte si koupit dálniční známku!

Přesně v tuto chvíli už teploty hravě překračují dvacetistupňovou hranici, příroda kvete a všichni milovníci výletů podnikají jedno dobrodružství za druhým. Naše země je přece jen plná překrásných lokalit. Chcete se k nim dostat? Pak nezapomeňte na dálničku!

Dálnice jsou super

Máte zrovna plnou hlavu nápadů na to, kam se musíte v této sezóně podívat? V takovém případě se nevyhnete jízdě po dálnicích. Díky nim se dostanete do všech koutů naší země rychle a téměř bez práce. Nebo snad preferujete pomalou, náročnou a nervy drásající jízdu po vesničkách a rozkopaných silnicích?

Máte-li v plánu podniknout pouze několik výletů, určitě si nemusíte kupovat roční dálničku. Pro jednorázové akce bohatě postačí denní dálniční známka. Ta vás vyjde pouze na 200 Kč. Za tuto cenu budete moci využít jakoukoliv českou dálnici bez obav z vysokých pokut. Kdyby vás náhodou chytila hlídka bez potřebného povolení, zaplatíte 5 000 Kč. Ve správním řízení 20 000 Kč. Takový výlet by vás příliš nepotěšil…

Pro trochu delší výlety se hodí spíše desetidenní dálniční známka (v naší zemi týdenní dálniční známka neexistuje). Ta stojí pouze 270 Kč.

Známku koupíte na svém mobilu

V posledních několika letech se můžeme těšit z elektronických dálničních známek, které si lze snadno objednat na internetu. Už žádné jezdění na benzínové pumpy. Jak na to?

Otevřete si některý z výše vložených odkazů. Dostanete se do prostředí známého e-shopu Czdalnice.cz. Tam samozřejmě najdete všechny běžné typy známek – jednodenní, desetidenní, měsíční a roční.

Samotný nákup je extrémně snadný. Prostě si jen zvolíte ideální variantu, vyplníte SPZ a zemi registrace vozidla, začátek platnosti známky a svůj e-mail. Poté zaplatíte a počkáte si na potvrzovací e-mailovou zprávu.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.