Apple CarPlay slouží k bezpečnosti na cestách

Apple CarPlay je chytřejší a bezpečnější způsob, jak používat iPhone v autě, aniž byste ztratili koncentraci na řízení. Propojení iPhonu přes CarPlay usnadní použití mobilního telefonu.

Můžete využívat navigaci, telefonovat, posílat a přijímat zprávy, poslouchat hudbu a dělat spousta dalších úkonů. iOS 13 a novější verze přišly s novým rozhraním hlavního panelu CarPlay. Hlavní panel tak nabízí možnost sledovat mapy, ovládat přehrávač a návrhy Siri, které poskytují snadný přístup ke kalendáři. Hlavní panel nabízí také možnost ovládat HomeKit a otevřít si například vrata.

Ujistěte se, zda je CarPlay podporovaný ve vaší zemi nebo vašim automobilem.

Nastavení CarPlay

Nastartujte auto a zkontrolujte, zda je Siri aktivní. Připojte k autu svůj iPhone a postupujte následovně:

  • Auto podporuje CarPlay přes USB kabel, zapojte iPhone do USB zásuvky auta – USB port může být označený ikonou CarPlay nebo smartphonu. Používejte Lightning / USB kabel pro Apple
  • Auto podporuje CarPlay přes USB kabel i bezdrátové připojení – V takovém případě zapojte iPhone do USB zásuvky auta. Při příštích jízdách se může iPhone bezdrátově připojit
  • Auto podporuje CarPlay pouze bezdrátově – stiskněte a podržíte tlačítko hlasového ovládání na volantu. Autorádio musí být v režimu bezdrátového nebo Bluetooth připojení. Poté přejděte do Nastavení -> Wi-Fi a ujistěte se, že má také zapnuté Wi-Fi. Klepněte na síť CarPlay a zkontrolujte automatické připojování. Poté přejděte do Nastavení -> Obecné -> CarPlay a vyberte své auto, další informace najdete v návodu k obsluze auta.

Ovládání CarPlay pomocí Siri

Podle auta můžete použít Siri k ovládání CarPlay dvěma způsoby. Stiskněte a podržte tlačítko hlasového ovládání na volantu. Pak se Siri na něco zeptejte a požádejte. Druhý způsob stiskněte a podržte hlavní panel CarPlay nebo domovské tlačítko CarPlay na dotykové obrazovce. Pak se Siri na něco zeptejte nebo požádejte. Můžete využívat hlasový příkaz „Hey Siri“. Můžete využívat různé hlasové úkony.

Co dál nabídne CarPlay

S iOS 15 nebo novějším můžete nechat Siri oznamovat příchozí zprávy. Siri bude tlumočit zprávu včetně příjemce. Pro zapnutí oznámení najeďte do Nastavení -> Oznámení -> Informovat o oznámeních. Klikněte na CarPlay a zapněte „Oznamovat zprávy“.

CarPlay nabízí také možnost změny tapety nebo libovolné uspořádání aplikací.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.