Asistenční služby – jak dostat auto ze zahraničí do servisu v ČR

Hlavním smyslem asistenčních služeb je poskytnutí rychlé pomoci či poradenství v případě nehody nebo jiných nastalých obtížích s vašim vozem na cestách.

V případě, že máte v plánu se vydat za hranice – je vhodné si teď a tady připomenout, že existují dvě varianty asistenčních služeb, a to ty základní, které jsou zdarma, a pak je tu rozšířená verze služby za příplatek.

U asistenčních služeb je to vlastně obdobné jako u povinného ručení. Existuje více variant, přičemž základní asistenční služby jsou součástí povinného ručení.

Pravidelné i nepravidelné cesty za hranice

Pakliže podnikáte pravidelné či nepravidelné cesty za hranice, myšlenka na rozšířené asistenční služby (ať už v celoroční, případně jednorázové variantě) je na místě. Každopádně – před jakoukoliv cestou je vždy vhodné se ujistit, jaké území vaše povinné ručení v rámci asistence pokrývá a zda zahrnuje nebo nezahrnuje také území mimo Českou republiku. Veškeré informace jsou součástí smluvních podmínek smlouvy.

V případě, že se za hranice vydáváte často, je třeba mít na paměti, že oprava či případný odtah se může výrazně prodražit, a proto se rozhodně vyplatí mít sjednané rozšířené nebo nadstandardní asistenční služby, kde platí vyšší pojistné limity.

Tip: před samotným odjezdem si projděte pojistné podmínky, abyste měli jistotu a přehled na co a kde jste pojištěni. Vědět, v případě potřeby, na co máte nárok a jak se věci mají je vždy lepší, protože pokud se ocitneme v tíživé situaci, stres někdy může zapracovat víc, než bychom si přáli. Ideální variantou je pak mít i podklady vytištěny a nespoléhat se tak úplně na data v mobilu, přece jen – na horách nemusí být přístup k internetu zrovna nejstabilnější, aneb Kdo je připraven, není překvapen.

Pokud se na cesty nad rámec ČR vydáváte spíše sporadicky, je možnou variantou sjednání krátkodobé asistence, a to k cestovnímu pojištění. Záleží na vašem životním rytmu a momentální životní fázi, ve které se nacházíte. Ne vždy je potřeba sahat po verzi na celý rok. Každopádně například v okamžiku, kdy vám vůz vypoví službu (nehoda či porucha) za hranicemi, pomoc při nalezení vhodného servisu či náhradního ubytování v takové situaci oceníte.

Asistenční služby v průběhu celého roku

Není asi nic horšího, než zůstat sám nebo s rodinou při cestě na dovolenou někde v půli cesty. Díky asistenční službě, vězte, i tak pohodová dovolená může proběhnout. Pokud máte sjednané kvalitní asistenční služby, při krizové situaci můžete být poměrně rychle i s celou rodinou ubytováni v hotelu a váš vůz odtažen do servisu.

Spousta asistenčních služeb je v současné době k dispozici 24 hodin denně.

Obecně: Pokud nastane krizová situace, kdy budete potřebovat dostat vaše auto ze zahraničí do servisu v ČR, rozhodně se vyplatí spolupracovat celoročně se servisem, který vám bude v každé chvíli oporou, a to i v obdobných případech, které zkrátka mohou na cestách někdy nastat. Jestliže máte dobrého parťáka – i nepříjemné situace proběhnou v konečném důsledku hladce a bez zbytečné ztráty nervů navíc.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.