Auto jako ze škatulky aneb kouzlo zvané nanotechnologie

Když si člověk pořídí nové auto, je radost se na něj podívat. Krásně se leskne a voní novotou. Stejně tak, když s ním navštívíte myčku. Ale?

Co když začne pršet?

Pak stačí projet kaluží nebo po zablácené cestě a hned je váš miláček špinavý až hrůza.

Co když vaše auto nemá to štěstí, že nemůže trávit zimu v teplé garáži?

Stojí na mrazu a vy musíte mnohem dříve vstávat z teplé postele, abyste ho zbavili ledové vrstvy a stihli dojet včas do práce.

Co když si nějaký ptáček vybere vaše auto?

Možná, že jej uslyšíte krásně zpívat, ale častěji po jeho návštěvě zůstanou na skle nebo na kapotě auta nehezké bílé hromádky.

Co když v autě vozíte děti do školy?

Drobky ze svačiny, zablácené boty, přilepené lízátko … děti jsou zkrátka děti.

Co když někdo zaparkuje příliš blízko vašeho auta?

Možná přijmete omluvu, že to nebylo schválně, pokud ten dotyčný raději rychle neodjede. Nicméně ten škrábanec ode dveří vám už na autě zůstane.

Kam se podělo to krásně nové auto, vonící novotou? Můžete se smířit s faktem, že už nikdy nebude vypadat stejně krásně, jako když jste si jej nové obřadně přivezli domů nebo jej ochránit proti všem těmto nepříznivým vlivům díky nanotechnologii.

Proč nanotechnologie?

Vaše auto bude znovu jako nové. Na karoserii auta se po nanesení nanotechnologie vytvoří odolný a vysoce lesklý film na bázi fluorových polymerů.

Samočisticí schopnost a vodoodpudivý efekt

Díky nanovrstvě neulpívají na vozidle téměř žádné nečistoty, takže pokud si ptáček nebo nějaká moucha zrovna vybere vaše auto, snadno a lehce povrch očistíte.  Péče a údržba takto ošetřeného vozidla je mnohem snazší a vy ušetříte za návštěvu myčky. Za deště či sněžení se kapky na sebe navážou a hned stékají po skle a vy uvidíte lépe a pojedete bezpečněji.

Budete si moci přispat, protože díky nanotechnologii lze snadno odstranit námrazu.

Už nebudete obcházet auto, jestli na něm nemáte škrábanec. I proti drobným škrábancům bude vaše auto díky nanotechnologii ochráněno.

Kůže na sedadlech i ostatních částech bude chráněna nejen před neposednými nožkami dětí, ale pro bakterie je téměř nemožné vrstvu překonat.

Co dodat? Díky nanotechnologii bude vaše auto opět jako ze škatulky.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.