Bude Kia Sportage prvotřídním SUV pro Evropu?

Korejský výrobce Kia se svým modelem Sportage vsadil na ostřejší a ultramoderní vzhled, kterým by se měl odlišit od ostatních rivalů.

Vylepšení jdou poznat ve správných oblastech, můžete tak zaregistrovat:

  • více prostoru pro cestující
  • větší zavazadlový prostor
  • úžasný nový informační a zábavní systém
  • výběr účinných hybridních motorů, včetně technologie plug-in

Sportage sice nenabízí mnoho zábavy při řízení na cestách, ale zato naopak nabízí komfort a kultivovanost a další přidané prvky pro větší soužití s automobilem.

Kia Sportage

Kia má letité zkušenosti s prodejem rodinných vozů, kde se klade důraz na praktičnost, efektivitu a spolehlivost. Nedávno výrobce představil řadu elektrifikovaných pohonných jednotek, aby dále zvýšil svou přitažlivost u zákazníků, kteří chtějí snížit každodenní náklady. Pátá generace SUV je toho příkladem, který těží z mírného, plného a plug-in, hybridní technologie v celém svém sortimentu. Sportage se tak vyvinul během třiceti let z nevýrazného zemědělského SUV ve stylové rodinné SUV.

Odvážný design

Kia vložila důležitost do oblasti designu. Její plně elektrický crossover EV6 je skutečným lákadlem, zatímco svérázně vypadající Soul EV má výrazný vzhled, který se rozhodně neztratí v davu. Právě v tomto konceptu navazuje model Sportage, jenž má nápadnou přední část a moderní, čisté povrchy.

Parametry

Kia nabízí benzínové a naftové pohonné jednotky v řadě Sportage, přičemž v nabídce jsou také 48V mild-hybridní verze. Benzínová jednotka 1.6 T-GDi o výkonu 148 koní je k dispozici se šestistupňovou manuální převodovkou nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou DCT, zatímco naftová verze 1.6 CRDi nabízí výkony 113 koní se šestistupňovou převodovkou. Speed Manual box nebo 134 bhp varianta sladěná se sedmistupňovou automatickou. Hybridní a plug-in hybridní modely poskytují výkon 226 koní a 261 se šestistupňovou automatickou převodovkou. Součástí výbavy je dobře vybavený duální 12,3palcový displej, částečně kožené čalounění, vyhřívaná sedadla a chytrý tempomat.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.