Červené automobily bourají nejčastěji

Barva vozidel může značit osobnost majitele. Popularita barev se ale může lišit také podle státu. Barva, která momentálně vede v USA nemusí nutně imponovat v Německu, Francii či jiné zemi. Podle statistiky se oblíbenost barev v průběhu let mění. Víte, jaká barva má sklon k nejčastějším nehodám? Podle průzkumu se jedná o červenou barvu.

Nejpoužívanější barvou je šedá a stříbrná

Na základě dat je nejvíce používanou barvou stříbrná a šedá. Podle společnosti carVertical, která ověřuje historii ojetých vozů, zjistila výrazné změny v oblasti trendů barev automobilů. Necelých 50 % vozů vyrobených v roce 2002 bylo šedé či stříbrné barvy. Popularita barev se ale liší podle země, jak už bylo výše zmíněno. Například mezi lety 2012 až 2014 vzrostl trend hnědé barvy, postupem času ale opět začal klesat. Například v Austrálii a Evropské Unii je nejoblíbenější barva bílá, poté stříbrná se šedou. Celkově v Evropě je oblíbená šedá a černá.

Pozor na červenou!

Barva vozu neznačí pouze styl, ale má vliv i na bezpečnost. Společnost carVertical se opět pouštěla do průzkumu a zjistila, že největší pravděpodobnost nehody mají červená vozidla. Překvapivě tedy ta, která jsou dostatečně nápadná a viditelná. Červenou mají rádi energičtí, intenzivně žijící lidé, kteří dokážou být někdy až moc agresivní.

Tuto barvu mají často také i rychlé sportovní automobily které obecně více bourají. Červená barva je podle průzkumu nejčastějším viníkem, respektive účastníkem.

Hlavní zodpovědnost nese vždy řidič

Ať už je auto staré, nové, velké, malé nebo má specifickou barvu, tak hlavním kritériem pro bezpečnost je samotný řidič. Pokud usedne za volant nezodpovědný člověk, jenž řídí pod vlivem návykových látek, má psychické problémy nebo nedostatečné řidičské kvality, může se stát z auta nebezpečný nástroj. Někteří řidiči si myslí, že když mají moderní auto s bezpečnostními prvky, že se jim nemůže nic stát, ale kolikrát je i toto samotný kámen úrazu, kdy řidiči posouvají své hranice.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.