Čím vás ohromí nová Škoda Scala?

Česká republika není známá pouze díky lásce k pivu nebo šikovnosti tuzemských hodinářů. Obrovský celosvětový věhlas se nám dostává také díky umu, který předvádíme v automobilovém průmyslu. Za ten nevděčíme žádné jiné společnosti než právě Škodovce. Ta v posledních měsících představila nový model vozu, od něhož se čeká opravdu velký úspěch. Škoda Scala je v mnohém naprosto geniální a dokáže oslovit i náročnější publikum. V čem je tedy vlastně tak výjimečná? To se vám pokusíme nastínit v následujících řádcích.

Základní informace o nové „škodovce“

Nová Škoda Scala hlásá do světa, že v provedení kompaktního hatchbacku konkuruje i předním světovým automobilkám. Představuje totiž naprostou symbiózu designu, bezpečnosti a moderní technologie.

Základní výbava pro novou Škodu Scala je skutečně nadstandardní a určitě stojí za to si některé vyčnívající komponenty zmínit:

  • klimatizace
  • přední i zadní LED svítilny a mlhové světlomety
  • 16” ocelová kola
  • asistenta rozjezdu do kopce, asistenta hlídání jízdního pruhu
  • palubní počítač, systém sledování prostoru před vozem, detekci chodců
  • kotoučové brzdy na všech čtyřech kolech i funkci nouzového brzdění a další

Samozřejmě, že výbava toho čítá ještě mnohem více. My jsme ovšem vybrali opravdové lahůdky, které se v jiných základních formách nevyskytují. Velice zajímavý je i pohled na motorizaci, která je s daným vozem nabízená. Zákazník si může vybrat z motorů 1.0 TSI (70 a 85 kW), patnáctistovky TSI (110 kW), turbodieselu 1.6 TDI (85 kW) a také verze na CNG.

Na kolik tato „lahůdka“ vlastně přijde?

Je jasné, že Škoda Scala se chystá konkurovat nejvyhlášenějším hatchbackům současnosti jako je VW Golf nebo Ford Focus. Právě proto se v základu prodává s výše zmíněnou rozsáhlou výbavou. Ceny Škody Scala se samozřejmě liší podle typu motoru a výbavy, ale pokud bychom se opřeli o základní vybavení v kombinaci s motorem 1.0 TSI (70 kW), mohou zákazníci počítat s cenou 394 900 Kč, což rozhodně nevypadá špatně.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.