Ďábelské SUV Lamborghini Urus S

Automobilka Lamborghini představila modernizovanou podobu úspěšného SUV Urus. Nový Urus S skrývá pod svou kapotou 666 koní verze Performante a kombinuje ho s umírněnějším designem. Rychlé italské SUV Lamborghini Urus představilo zběsilejší verzi Perfromante s doslova výkonem přímo z podsvětí, a to se stádem 666 koní (490 kW) pod kapotou. Nabídka modelu Urus se bude skládat z provedení S a Performante.

Ďábelský výkon

Čekáte nižší výkon? Tak to čekáte špatně, jelikož Urus S je vybaven stejným počtem koní, 666, jaké pohání i verzi Performante. Pod kapotou je shodně naladěný, dvojitě přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 4,0 litru. Kromě 490 kW v 6 000 ot/min poskytuje také 850 Nm v rozmezí 2 300 až 4 500 ot/min.

Oproti verzi Performante je lehčí o 47 kg a má jiný, umírněnější vzhled. Vzhledem k tomu, že Urus S váží něco přes 2 tuny, tak se nejedná o bůhvíjakou úsporu, ale každý ušetřený kilogram se počítá. Zrychlení z 0-100 mu trvá pouhé 3,5 sekundy, což je oproti Performante verzi o 0,2 vteřiny delší. Maximální dosažená rychlost dosahuje 305 km/h.

Individuální výběr

Urus S modernizace je poskytnuta v individuální podobě. Zákazníci dostávají možnost vybrat si různé barevné provedení, dekorů, kol, stylingových balíčků a speciálního provedení detailů. Novinkou v nabídce kol jsou 22 palcové disky Nath v matném či leštěném provedení, případně 23 palcová Taigete v bronzové či leštěné verzi. Připlatit si můžete za karbonovou střechu s odhalenou strukturou vláken, matně nebo černé lesklé koncovky výfuku a další.

Možnost virtuálního klíče

Ve standardní výbavě modelu Urus S najdete online navigaci, bezpečnostní funkce a další funkce. Vůz podporuje funkci virtuálního klíče, kterým můžete nahrát do telefonu či chytrých hodinek místo fyzického klíče. Prostřednictvím mobilní aplikace Lamborghini je pak možné ovládat funkci vzdáleného parkování Remote Park. Základní cena Lamborghini Urus S pro Evropu startuje na necelých pěti milionech korun bez daně, respektive 5,8 milionů včetně DPH. Oproti verzi Performante je levnější o 700 000 Kč.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.