Dacia Jogger levný rodinný automat

Dacia dodala fantastický rodinný vůz, až se sedmi místy a spoustu praktického prostoru za příznivou cenu. Jogger ctí jednoduchost a ta se mu vyplácí, žádný jiný sedmimístný vůz nenabízí totiž podobný komfort za příznivou cenu. I když vypadá svérázně, vnitřek je poněkud obyčejný, tak ovladatelnost a řízení to plně vynahrazuje, a jako celek dominuje.

Bezpečné rodinné SUV

Jogger je auto s pohonem předních kol, který se řadí mezi SUV Sandero Stepway, Duster v řadě Dacia, je hybrid kombi. Ve své třídě nemá téměř konkurenci, jedinými alternativy, tak mohou být ojetá Kia Sorento, Škoda Kodiaq a SEAT Tarraco. Největší předností Joggera je bezpečnost, dokonce samotný rumunský výrobce Dacia tvrdí, že jde o jeho nejbezpečnější vůz.

Výbava a vzhled

Jogger se nechal inspirovat supermini Sanderem, kde ale prodloužený rozvor a vyšší linie střechy vzadu jsou praktičtější. K dispozici je jen pouze jediná varianta, 1,0itrový tříválcový zážehový agregát o výkonu 108 k spojený se šestistupňovou manuální převodovkou a točivým momentem 200 Nm. Model dokáže zrychlit z 0-100 během 11,2 vteřin. Vůz je možno zakoupit ve třech variantách.

  • Essential
  • Expression
  • Extreme SE

Essential verze je základní, která obsahuje zadní parkovací senzory, tempomat, klimatizaci, DAB rádio a Bluetooth. Střední výbava je obohacena o nastavitelná vnější zpětná zrcátka, přední parkovací senzory, klimatizaci a 8“ multimediální dotykový displej. Auto v základní výbavě si můžete pořídit za necelý půl milion. O něco dražší je verze Extreme SE, a to lehce přes pět set tisíc korun.

Interiér

Jogger je mezi svými konkurenty lehčím. Velká, nadupaná SUV jsou většinou o 600-700 kg těžší. Nastavení infotainmentu Dacie umožňuje kupujícím přejít z jedné výbavy na druhou. Základní verze spoléhá na využití mobilního telefonu, kdežto Extreme SE model se může chlubit kompletním plně dotykovým infotainmentem s integrovanou satelitní navigací. Prostřední výbava Expression obsahuje něco mezi těmi dvěma výbavami. Můžete využít Apple CarPlay nebo Android Auto.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.