Dávejte si pozor při výběru nových alu kol

Poslední dobou získává nakupování litých kol na internetu na popularitě. Na co je potřeba si dávat pozor, aby tato investice zůstala dobrou investicí?

Není na místě šetřit na ceně. Podle následujících parametrů je vhodné si určit priority a na základě nich si vybrat potencionální, a hlavně vhodná litá kola. Zaměřit byste se měli především na tři parametry:

  • Kvalita
  • Výběr vhodných litých kol
  • Velikost elektronů

Kvalita na prvním místě

Abyste věděli ze začátku, tak šetřit na alu kolách se nevyplatí. Nejedná se totiž o zboží, které byste na rozdíl od jiného, mohli vyměnit nebo vrátit, pokud byste v nich neshledali uspokojení. Proto si raději dejte záležet při výběru a investujte více času, než abyste kupovali „zajíce v pytli“. Zaměřte se především na kvalitní značky od ověřených prodejců. Jestli se vám líbí litá kola, ale upřednostníte místo nich jiná, která jsou o něco levnější, ale nelíbí se vám, nedělejte to.

Výběr vhodných litých kol

Design alu kol je hlavním důvodem, proč se rozhodnete pro nákup nových elektronů. Pokud jste dlouhodobě spokojeni s hliníkovými koly, je velmi důležité zvolit kola, která budou určena přímo pro vaše auto. Vycházet byste měli z dat, která máte uvedená v technickém průkazu samotného vozidla. Můžete zvolit alu kola o něco větší nebo jiné zapsané. Stačí vám k tomu, aby byl ke kolům vydán typový list, na jehož základě vám alu kola zkontrolují na stanici STK a následně vám je na dopravním úřadě zapíší do technického průkazu. S výběrem správných disků vám může pomoci online konfigurátor pro alu kola. Jednoduše zadáte několik vstupních parametrů a získáte tak užitečné informace o charakteristikách disku pro váš vůz.

Velikost elektronů

Velikost alu kol může být o něco větší, musí však ladit s vhodně použitou pneumatikou. Automobil se tak stane nejen atraktivnějším, ale také i bezpečnějším. Elektrony kromě jedinečného vzhledu nabízí i spoustu výhod, jako je kratší brzdná dráha či lepší ovladatelnost vozidla.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.