Dosavadní těžkosti a úspěchy týmu Orion Moto Racing na Dakaru 2024

Orion Moto Racing Group čelil extrémním výzvám v Dakarské rallye, kde její jezdci, kromě Dušana Drdaje, dokončili náročnou dvoudenní etapu v poušti. Milan Engel, který prožil nejnáročnější dny své kariéry na Dakaru, dosáhl výjimečného 18. místa a posunul se do první dvacítky celkového pořadí.

Zranění a výkon Martina Michka

Martin Michkek bojuje s bolestmi a otokem ruky po pádu během páté etapy. Jeho výkon klesl na polovinu obvyklé úrovně, což se projevilo na jeho čase i umístění. Přesto se Michkek dostal do cíle, přestože uvažoval o odstoupení, ale rozhodl se pokračovat v závodě s nadějí na zlepšení po dni volna.

Týmová podpora a rozhodnutí o pokračování

Ervín Krajčovič, šéf stáje Orion Moto Racing Group, prohlásil, že Michkovo zranění není zlomenina, ale otok a změna barvy kůže na ruce jsou znepokojivé. Tým a lékaři pečlivě sledují jeho stav a rozhodují o jeho další účasti v závodě.

Engelův úspěch v poušti

Milan Engel zvládl dvoudenní etapu v poušti a dosáhl 18. místa, což ho posunulo na 19. místo v celkovém pořadí. Klíčem k jeho úspěchu bylo strategické rozvržení sil a správné plánování spotřeby paliva.

Romančíkova perseverance navzdory technickým problémům

Jaromír Romančík dokončil šestou etapu na 32. místě. Jeho výkon byl ztížen prasklým chladičem, kvůli kterému musel pravidelně zastavovat a doplňovat vodu. Přesto pokračuje v závodě a sbírá cenné zkušenosti.

Prokešův pokračující boj v rallye

Martin Prokeš, další jezdec týmu, překonal šestou etapu s výraznou ztrátou, ale stále udržuje své místo v závodě, což odráží odhodlání a vytrvalost celého týmu Orion Moto Racing.

Výhled a den volna

V Dakarské rallye čeká jezdce Orion Moto Racing Group den volna, během kterého se mohou regenerovat a připravit na další etapy. Tento den poskytne čas na odpočinek, údržbu vybavení a strategické plánování pro nadcházející výzvy. Tým se bude soustředit na zlepšení svých pozic a překonávání překážek, které závod přináší.

Celkově závodníci Orion Moto Racing Group ukazují odhodlání a vytrvalost v náročných podmínkách Dakarské rallye. Zatímco Martin Michkek bojuje se zraněním, jeho týmoví kolegové Milan Engel, Jaromír Romančík a Martin Prokeš vykazují silné výkony navzdory technickým a fyzickým výzvám. Tento závod je nejen testem rychlosti, ale i odolnosti a týmového ducha, a tým Orion Moto Racing to dokazuje na každém kroku cesty.

Foto: Orion – MRG

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.