Elektrický skútr Piaggio 1

Italská značka Piaggio představila světu před rokem skútr model 1, který měl za úkol vyšvihnout italskou značku do popředí mezi elektrickými skútry. Jak jsme si mohli všimnout, tak piaggio nepohání klasický spalovací motor, ale elektromotor. Model 1 je určený přímo do města, hovoří za to dost zřejmé kompaktní rozměry a maximální dojezd na jedno nabití 85 kilometrů (verze Active). Piaggio 1 je k mání v rozmezí kolem 90 000 Kč.

Jak si můžeme všimnout, čím dál tím více skútrů s elektromotorem se začíná objevovat. Proto přišla italská značka Piaggio 1 s modelem a jeho vylepšenou verzí, aby si získala srdce zákazníků.

Dvě verze výkonů

Pohon e-skútru Piaggio 1 je starý elektromotor zabudovaný do zadního kola, který může disponovat výkonem 1,2 kW nebo 2 kW. Slabší model má menší akumulátor s kapacitou 1,4 kW a maximální rychlost omezenou na 45 km/h. U tohoto modelu činí dojezd na jedno nabití 55 kilometrů. Pokud vám nestačí takový model, tak si můžete připlatit necelých 20 000 za lepší model „Active“, která má 2,3 kWh baterii a dokáže vyvinout rychlost 60 km/h. Dojezd u této silnější verze se přibližuje ke stovce, a to konkrétně k 85. Doba nabíjení lithium-iontových baterii zabere zhruba 6 hodin (síť s napětím 220 V).

Moderní technologie

Paluba nového Piaggia nabízí mnoho moderních technologií, včetně barevného 5,5palcového LCD displeje, LED osvětlení, voliče jízdních režimů (ECO, Sport) či systému rekuperace kinetické energie KERS, který skútr dobíjí během zpomalování. I přes veškeré vybavení je skútr poměrně lehký. Standardní verze váží 75 kg a vylepšená Active verze 79 kg, což se pozitivně projeví na jízdních vlastnostech.

Různé barevné varianty

Piaggio 1 nabízí hned několik variant designu karosérie. Zákazníci si budou moci vybrat ze tří barevných variant:

  • Forever Grey
  • Forever White
  • Forever Black
  • Sunshine Mix
  • Arctic Mix
  • Forest Mix

První tři varianty jsou tmavší, ostatní varianty spíše světlejší.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.