Elektromobil Peugeot e-208 2022 překvapí dojezdem až 400 km

Malé vylepšení a aktualizace e-208 rozhodně stojí za to, přidává trochu dalšího rozsahu bez absolutně žádných nevýhod. Nedávné oznámení Peugeotu, že jeho elektrické supermini dostane větší baterii, což tedy prodlouží dojezd a zvýší výkon, je velké lákadlo, ale možná někteří budou vyčkávat, než dorazí na trh nová verze 2023.

Zvýšený dojezd

Peugeot koncem minulého roku oznámil nezanedbatelnou aktualizaci pro jeho elektrické supermini e-208. Zvýšil se tím dojezd a vylepšila se struktura obložení (společně i s čistě benzínovou verzí 208). Zatímco automobil přicházející v roce 2023 bude mít větší baterii a motor s větším dojezdem a výkonem, tak neodepisujte zatím stávající model. Bez ohledu na zvětšení baterie, se u e-208 dojezd navýšil až o 15 kilometrů. Jedná se tak až o 4% zvýšení dojezdu, díky revidovanému převodovému poměru převodovky vozu. V praxi to znamená, že se snížily otáčky elektromotoru během jízdy, a tím se snížila spotřeba energie a zvyšuje dojezd. Je tam i spojitost s novými účinnými pneumatikami a vylepšení tepelného čerpadla.

Krátká nabíjecí doba

Během testování si můžete být jistí, že si můžete dopředu naplánovat trasu s místy, kde víte, že budete muset zastavit a nabít elektromobil. U e-208 100kW nebyla aktualizována nabíjecí kapacita, protože nebyla potřeba, takže baterii o 50 kWh trvá přibližně 30 minut proces nabíjení v rozmezí 10-80 %. Doba domácího nabíjení při použití 7 kW wallboxu zabere zhruba sedm a půl hodiny pro úplné nabití. Motor obsahuje 134 koní, a z 0-100 zrychlí za 8,1 sekundy. Akcelerace je stále plynulá a rychlá, flexibilita točivého momentu je na hodnotě 260 Nm a převodovka je automatická, jednostupňová.

Dobrá ovladatelnost

Ovladatelnost Peugeot e-208 je hbité, přilnavost a záběr, tak akorát, když zohledníte kombinaci okamžitého dodání točivého momentu a solidním nízkým výkonem, jaké EV obvykle přinášejí. Důraz klade také na maximalizaci brždění. Vnitřek je vybaven 3D digitální přístrojovou deskou a 10” centrální dotykovou obrazovkou. Informační a zábavní centrum má však stále určité mouchy a někdy trvá déle, než se načte. Elektromobil je k dispozici za necelý 1 000 000 Kč.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.