Ervín Krajčovič: Osobnost z Dakarské rallye a mistr světa ve flattracku

Ervín Krajčovič junior je významnou osobností v dakarském světě a vedoucím respektovaného motorkářského týmu Orion – Moto Racing Group. V roce 2023 si připsal na konto titul mistra světa ve flattracku, ale místo oslav se okamžitě vrhl do příprav na Dakarskou rallye. „Slavit? To přijde, ale teď jsou důležitější věci,“ říká s úsměvem Krajčovič, jehož tým se skládá z šesti odvážných jezdců, včetně pěti Čechů a jednoho Poláka.

Nadstandardní starost o tým

Jeho role v týmu je unikátní, neboť málokde naleznete mistra světa, který se aktivně podílí na chodu týmu. Krajčovič, který v roce 2022 obsadil v šampionátu celkově třetí místo a následně se stal šampionem mezi více než 30 soupeři, je příkladem oddanosti a skromnosti. „Je to o týmu, ne jen o mě,“ zdůrazňuje. V Maroku, při kvalifikaci na Dakar, nejen soutěžil, ale i aktivně pomáhal svým spolujezdcům.

Organizační výzvy a strategie

Příprava na Dakar není malý úkol, zejména letos, kdy tým rozšířil své řady na šest jezdců. „Organizace, logistika, komunikace – to všechno je na nás,“ vysvětluje Krajčovič. S týmem, který není tovární, ale spíše rodinný, musí řešit vše od transportu materiálu po ubytování. Výzvy jako počasí v Saudské Arábii nebo potíže s digitálními roadbooky je jen utvrzují v odhodlání dosáhnout cíle.

Vize a budoucí cíle

Krajčovičův sen je jasný: dovést všechny jezdce do cíle a stát se tvrdým soupeřem pro tovární týmy. S bojovníky jako Michek a Engel ve svých řadách věří, že mohou významně zamíchat kartami v soutěži. Pro nováčky má jedno přání: „Nasbírejte co nejvíce zkušeností.“ Krajčovič, jakožto lídr a mistr, stojí v čele týmu, který je připraven čelit všem výzvám Dakaru s neochvějnou vůlí a odhodláním.

Foto: Orion – MRG

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.