Exkluzivní elektromobil Škoda Enyaq ve verzi Laurin & Klement konečně na českém trhu!

Fandíte elektromobilitě a zároveň si potrpíte na luxusní výbavu? Pokud ano, pak vás jistě potěší, že Škoda Auto rozšiřuje nabídku na domácím trhu o vrcholné provedení modelu Enyaq. Fajnšmekři tuší, že nejde o nic menšího, než o verzi Laurin & Klement. Varianta pro náročné není jen o vylepšené estetice, ale také o technologických inovacích a výrazně bohatší výbavě.

Začněme tím nejdůležitějším, čím se Enyaq Laurin & Klement vymyká standardnímu provedení. Elektroauto se totiž chlubí modernizovaným pohonným ústrojím. Dané technologické vylepšení (nová baterie a pohon) naštěstí není rezervováno pouze pro tento model, ale budou postupně dostupné i v ostatních specifikacích modelové řady Enyaq. Díky maximálnímu systémovému výkonu 210 kW má lepší zrychlení (z 0 na 100 km/h za 6,7 s), maximální rychlost 180 km/h a dojezd v režimu WLTP cca 570 km. A to není zdaleka vše – neméně zajímavá je i optimalizovaná nabíjecí křivka. Dobití akumulátoru z 10 na 80 % kapacity trvá necelou půlhodinku.

Co se týče dalších odlišností Enyaqu Laurin & Klement od nižších výbavových stupňů, vůz identifikujete na první dobrou díky několika exkluzivním detailům: ikonické plaketky L&K na předních blatnících, lakovaných prahových lišt a chromovaných lišt kolem oken a střešní lyžiny, jakožto i rámečku přední masky Crystal Face s 131 LED diodami ve stejné povrchové úpravě. Celkový dojem umocňují antracitová leštěná 20″ kola. Ta můžete mít na přání i o palec větší.

Výbava varianty Laurin & Klement je tradičně bohatá (např. přední sedadla s masážní funkcí), ovšem za pozornost stojí především nová verze infotainmentu, která reflektuje změnu firemní identity.

Enyaq Laurin & Klement vypadá naživo ještě lépe než na fotografiích – a pokud navštívíte autorizovaný autosalon Škoda, budete se moct domluvit na testovací jízdě. A cena? Začíná na 1 544 900 Kč za verzi Laurin & Klement 85 s pohonem zadních kol.

Zdroj/ foto: skoda-storyboard.com

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.