Harley Davidson Low Rider El Diablo

Nejnovější přírůstek v programu Harley Davidson je Low Rider El Diablo. Harley-Davidson posiluj tímto modelem řadu cruiserů (křižníků) Big-Twin novým pohledem na klasický Low Rider. Vychází z FXRT s pevnou kapotáží z roku 1983 a nese podobnou kapotáž pro střely s pevnými bočními brašnami pro malý úložný prostor. Motorka má vlastní lak a je vybavena Rockford Fosgate stereem.

Výkon a schopnosti

Harley-Davidson válcuje svým výkonným Milwaukee-Eight 117 na palubě. Low Rider El Diablo má 103 koní a 125 lb-ft točivý moment. Maximum točivého momentu vychází při 3 500 ot./min. Jediná centrální váčková hřídel jezdí v přední části jako starší Big Twins před lety Twin Cam. Primární pohon řetězového typu posílá výkon motoru přes mokrou spojku, následovanou šestistupňovou převodovkou s koncovým převodem řemenem a řemenicí. Kombinované hnací ústrojí poskytuje nejvyšší rychlost Low Rider El Diablo regulovanou na 172 km/h.

Design

Přední seříznutý blatník slouží jako spoiler pro obrácené trubky přední vidlice. Jezdí pod pevnou kapotáží namontovanou na rámu, která je ovlivněna starou kapotáží FXRT. Můžeme si všimnout rozdílů. Prohlubně pomocného světla uvnitř světlometu Cyclops jsou nyní výdechy kapotáže a skla, které jsou navíc vybroušeny a tónovány. Ke zvukovému systému Rockford Fosgate se připojuje malý přístrojový displej. Tento displej vám prohloubí zážitek, kdy budete projíždět krajinou za doprovodu vámi vybrané hudby. El Diablo je Low RIder se sedadlem ponořeným do hloubky 28,3 palců od paluby.

Podvozek

Svařované trubkové části z měkké oceli tvoří rám. Skutečnou pevnost dává konstrukci zadní popruh s obdélníkovým průřezem. Tento rám vytváří scénu se svou falešně tuhou architekturou staré školy. Tato silná páteř vytváří konstantní úhel od hlavy řízení ke špičatým koncům kyvné vidlice. Výsledkem je moderní jízda s 56 mm zdvihu odpružení. Na druhou stranu poskytuje maximální bezpečný úhel náklonu 31,3 stupňů, což z Low Rideru dělá v tomto ohledu sportovní motorku. Materiál uvnitř kol je z litého hliníku.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.