Honda CBR1000RR-R Fireblade SP Carbon Edition: Zrozená pro vítězství

Honda představuje nejnovější evoluci supersportovního motocyklu Fireblade – model CBR1000RR-R SP Carbon Edition. Tato exkluzivní limitovaná edice přináší ohromující výkon, špičkové technologie a ultralehkou konstrukci z karbonu, čímž posouvá hranice možného na závodní dráze i silnici.

Inženýrský skvost s rodokmenem

Nová Honda CBR1000RR-R SP Carbon Edition navazuje na legendární rodokmen Fireblade, proslulý bezkonkurenční ovladatelností, hbitostí a brutální silou. Jde o vrchol inženýrského umění Hondy, kde se snoubí nejmodernější technologie s precizním designem a posedlostí detaily.

Motor: Síla a točivý moment na vrcholu

Srdcem Fireblade SP Carbon Edition je kapalinou chlazený řadový čtyřválec o objemu 999,8 cm³, který produkuje ohromující výkon 160 kW (218 koní) při 14 000 ot./min. a točivý moment 113 Nm při 12 000 ot./min. Motor prošel rozsáhlou optimalizací pro dosažení plynulé akcelerace, ostré odezvy na plyn a maximálního výkonu v celém rozsahu otáček.

Aerodynamika: Rychlost a stabilita v zatáčkách

Nová Fireblade SP Carbon Edition se pyšní inovativní aerodynamikou, která optimalizuje proudění vzduchu a zvyšuje stabilitu při vysokých rychlostech. Aerodynamická křidélka inspirovaná MotoGP generují přítlak a minimalizují odpor vzduchu, čímž se zlepšuje ovladatelnost a umožňuje dosahovat neuvěřitelných rychlostí na trati.

Podvozek: Precizní a agilní

O precizní ovladatelnost a stabilitu se stará špičkový podvozek Öhlins s 41mm obrácenou vidlicí a plně nastavitelným tlumičem Öhlins TTX36. Lehká hliníková kyvná vidlice s prodlouženým rozvorem zajišťuje maximální stabilitu a trakci při brzdění i akceleraci.

Brzdy: Brzdný výkon na závodní úrovni

Nová Fireblade SP Carbon Edition je vybavena špičkovými brzdami Brembo s radiálními třmeny a čtyřpístkovými třmeny pro maximální brzdný výkon a kontrolu. Systém ABS umožňuje jezdci plně se soustředit na jízdu a brzdění i v náročných podmínkách.

Elektronika: Inteligentní asistent pro jezdce

Fireblade SP Carbon Edition je plná nejmodernějších elektronických systémů, které jezdci usnadňují dosažení maximálního výkonu a zároveň zajišťují maximální bezpečnost. Systém Honda Selectable Torque Control (HSTC) umožňuje jezdci zvolit si optimální úroveň kontroly trakce pro různé jízdní podmínky, zatímco systém wheelie control (Wheelie Control) zabraňuje nežádoucímu zvedání předního kola při akceleraci.

Vrchol supersportovního umění

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP Carbon Edition představuje vrchol supersportovního umění. Nabízí ohromující výkon, špičkové technologie a ultralehkou konstrukci z karbonu, čímž uspokojí i ty nejnáročnější jezdce. Pokud hledáte motocykl, který vám přinese vzrušení z jízdy a posune hranice vašich možností, nová Fireblade SP Carbon Edition je to pravé pro vás.

Zdroj/foto: honda.cz

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.