Honda Civic 11- čím vás zaujme 11. generace kompaktu

Nová generace Honda Civic je tu, a to v jedenácté generaci. Tato generace přichází s uhlazenějším designem, moderní výbavou a výkonnými motory bez elektrifikace. Prodloužený rozvor o 35 mm nabídne prostorný interiér. V budoucnu můžeme očekávat sportovní verzi Type R.

Padesát let od první generace řady Civic

První typ Hondy Civic byl představen v roce 1972. Tehdy tento kompaktní hatchback vážil 860 kg a poháněl ho motor o objemu 1,2 litru s výkonem 37 kW (50 koní). O padesát let později zde máme již jedenáctou generaci Civicu. Honda použila upravenou a zesílenou platformu předchozí generace, rozvoz narostl o 35 mm, což nabízí větší prostor uvnitř samotného automobilu.

Elegantní design

Nový Civic oplývá uhlazenějším a elegantnějším designem než některé předchozí extravagantní generace. Ostré křivky jsou minulostí, místo toho nabízí jednodušší nadčasové tvary. Největší změnou je samotný interiér, kterým po celé šířce prochází pane stylový panel s výdechy ventilace. Nechybí mu ani rozměrný displej s úhlopříčkou 9“.

Honda se drží opět svých zásad a má navržena praktická mechanická tlačítka místo módních dotykových tlačítek. Základní provedení používá analogové budíky v kombinaci s menším displejem palubního počítače, vrcholné provedení nabídne kompletně digitální přístrojový štít o velikosti 10,2“.

Výbava a výkon

Standardní výbava obsahuje bezdrátové připojení mobilního telefonu a audio Bose se dvanácti reproduktory. Dále se můžete těšit na balíčky asistenčních systémů Honda:

  • automatické udržování v jízdním pruhu
  • autonomní krizové brždění s detekcí překážek
  • asistent pro jízdu v kolonách

Bez ohledu na stupeň výbavy je Civic vybaven vždy deseti airbagy.

A co se nachází pod kapotou? Základní provedení je vybaveno atmosféricky plněným dvoulitrovým čtyřválcem i-VTEC s výkonem 116 kW (158 koní) a výkonnější varianta s přeplňovaným čtyřválcem o objemu 1,5 l nabízí 132 kW (180 koní). Oba motory jsou spojeny s automatickou převodovkou CVT.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.