Indian Motorcycle FTR Championship Edition

Limitovaná edice FTR připomíná pět po sobě jdoucích amerických šampionů na ploché dráze s autentickými závodními barvami, povrchovými úpravami z uhlíkových vláken a prémiovými komponenty.

Limitovaná edice

Indian Motorcycle je první americká motocyklová společnost, která oslavuje své dědictví závodů na ploché dráze uvedením FTR Championship Edition. Limitovaná edice FTR čítá pouze 400 kusů. Umožňuje fanouškům z celého světa připojit se k Indian Wrecking Crew na oslavu pěti po sobě jdoucích amerických šampionátů na ploché dráze.

Prémiové komponenty

FTR Championship Edition je inspirována předním sportovním závodním strojem na ploché dráze, FTR750, nabízí autentické závodní lakování a pamětní rámeček Indian Motorcycle Racing s každou absolvovanou sezónou šampionátu. Motorka obsahuje ukázkové prémiové komponenty, titanový výfuk Akrapovič a plně nastavitelné přední vidlice a tlumiče. Prémiový design motocyklu doplňují díly z uhlíkových vláken, včetně krytu sedadla, předního blatníku, krytů vzduchové komory a gondoly světlometů.

Od debutu FTR v roce 2019 vyjadřují jezdci po celém světě svou vášeň a nadšení pro design inspirovaný plochými dráhami FTR. Zatímco FTR pro rok 2022 optimalizuje výkon FTR na silnici, FTR Championship Edition znovu zapaluje dědictví závodů na ploché dráze a oslavuje historický úspěch Wrecking Crew.

Výkon a výbava

Kromě designu stojí za řeč i řada prémiových funkcí a technologií zlepšující jízdu, včetně tří jízdních režimů, ovládání kol se zmírněním zdvihu zadní nápravy, kontroly stability, kontroly trakce a ABS v zatáčkách. Součástí je také 4,3palcový digitální dotykový displej a kapalinou chlazený motor V-Twin o objemu 1 203 ccm o výkonu 120 koní a točivý moment 87 lb-ft. Limitovaná FTR edice je vybavena kombinací 19palcovéno předního a 18palcového zadního kola, zabalených do streetových pneumatik Dunlop s dezénem inspirovaným plochou dráhou. Radiálně namontované dvojité přední kotoučové brzdy Brembo nabízí výjimečnou kontrolu a brzdnou sílu, zatímco hliníková řídítka ProTaper flat tracker dotváří vzhled závodního motocyklu.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.