Jak připravit auto na zimu?

Hezké počasí už pomalu končí a před námi se blíží pomalu zima. Zima má pro nás hned několik překvapení. Ať už jsou to nízké teploty nebo plískanice zkombinované se solí. Když ale preventivně nachystáte automobil na zimu, nebude váš vůz, ani vy samotní trpět. Důkladná příprava na zimu z pohledu automobilu zabere čas i úsilí. Pokud vás baví péče o automobil, budete nadšení, v opačném případě nezapomeňte, že to děláte pro váš automobil.

Výhody důkladné přípravy

Péčí o automobil dodáte šmrnc zašlému vzhledu vašeho automobilu. Rozzářený lak bude bít do očí každého, koho střetnete. Kromě samotného vzhledu získá lak ochranu, zejména před solí a následnou korozí s lakem. Navoskované auto se snadno a rychle oplachuje, díky tomu bude sůl z vašeho auta během chvíle pryč. Další benefit je spojený s pohodlným otevíráním a zavíráním dveří.

Aplikací tekutých stěračů a přípravků proti mlžení se nebude tvořit námraza a sníh snadno odstraníte. Kapky okamžitě stékají a za deště uvidíte mnohem lépe. Aby toho nebylo málo, tak tímto způsobem budete mít automobil připravené na léto.

Jakou zvolit ochranu laku

Ochrana kvalitním lakem je naprostým základem před zimou. Ochráníte nejen lak, ale usnadníte i samotný proces umývání. Jak už bylo výše napsáno, stačí rychlý oplach a všechny nečistoty jsou pryč. Můžete si vybrat ze tří typů ochrany:

  • Vosk
  • Keramika
  • Sealant

Aplikaci vosku či sealantu zvládnete sami doma. Keramiku raději nechte na odborníkovi.

Litá kola a pneumatiky

Máte drahá lita kola a hodláte v nich jezdit i přes zimu? Nezapomeňte na jejich ochranu. Na trhu je spousta speciálních vosků, sealantů i keramiky na kola. Jejich ochranou splníte stejný účel, jako u laku. Špína není tolik držena a chrání citlivý povrch kol. Ještě zde máme pneumatiky, kde se vyplatí impregnace bočnic, které vlivem mrazu trpí. Impregnace chrání před stárnutím a praskáním a dodá jim šmrnc a lesk.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.