Jak vybrat nejlepší letní pneumatiky pro váš vůz?

Podle §41 a zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích jsou všichni řidiči povinni od 1. listopadu – 31. března používat zimní pneumatiky a to za předpokladu, že se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námraza.

Vzhledem k tomu, že 31. březen máme již za sebou a ani počasí nikterak nenaznačuje, že by se na silnicích měl vyskytnout led, sníh či námraza, je více než jasné, že vaše vozy by v tuto chvíli měly mít již letní obutí. Pokud tomu tak ještě není a potřebujete poradit s výběrem nových pneumatik, pak určitě navštivte portál TestKvality.cz

Vyberte si ty nejlepší pneumatiky s portálem TestKvality.cz

Na internetovém portále TestKvality.cz je pro vás přichystaný nejen přehledný test letních pneumatik, ale samozřejmě se také můžete již s předstihem připravit na zimní sezonu. Test zimních pneumatik vám v rozhodování, které pneu pro váš vůz pořídit, určitě pomůže.

Test pneumatik je ideálním vodítkem, jak vybrat skutečně kvalitní pneumatiky s ohledem na poměr cena – kvalita. Velice častou chybou mnoha motoristů je výběr pneumatiky podle ceny a to i přesto, že tyto pneumatiky jsou často vyráběny z nepříliš kvalitních materiálů při použití horších postupů.

Přesto i levné pneu se dá pořídit v poměrně dobré kvalitě, pokud víte, dle jakých kritérií se při výběru pneumatik řídit.

Zimní versus letní pneu

Řada řidičů určitě často řeší otázku, proč vlastně má každou sezónu měnit na voze pneu. Vždyť je to přece jedno – letní nebo zimní, hlavně, že to jede.

Je však nutné vědět, že vzorek letních pneumatik se od zimních modelů liší. Jeho řešení počítá například s nutností rychlého odvodu vody, což má vliv na bezpečnost jízdy. Zimní pneumatika je zase navrhnuta tak, aby byla schopna např. rychlého záběru ve sněhu.

Kdy je třeba pneu vyměnit

V okamžiku, kdy je hloubka dezénu menší než 1,6 mm, je třeba staré pneumatiky vyměnit za nové. Tato hloubka je stanovena příslušnou vyhláškou a v případě kontroly policií vám hrozí pokuta a ztráta až 5ti bodů.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.