Jak vybrat nosič kol na tažné zařízení?

Nosič na tažné zařízení patří k nejsnadnějšímu a pohodlnému řešení přepravy kol. Jenomže se nabízí otázka, jaký nosič je právě ten správný? Záleží na určitých parametrech. Jedním z nich je počet kol a jejich typ. Od toho se odvíjí další výběr nosiče na tažné. V rozhodování hraje roli také, jaká kola chcete převážet. Zda klasické kolo nebo elektrokolo, které je zpravidla těžší. Každý nosič má určitou nosnost a jeho překročením může hrozit k nenávratnému poškození, jak nosiče, tak i vašeho vozu.

Cena nosičů pro čtyři kola je široká. Mezi levnější patří například Wjenzek Alfa 3+1 PLUS za cenu 8 350 Kč.

Nosnost a úhel odklápění

Nosnost už jsme zde nakousli a je opravdu dbát na dodržování nosnosti, obzvláště u elektrokol. Zároveň je potřeba dávat pozor také na nepřekročení povolené zátěže čepu uvedenou ve velkém Technickém průkazu vozidla. Do této hmotnosti musíte započítat váhu kol i hmotnost nosiče. Pokud máte přírubový čep nebo čep s nízkým krkem pod koulí, nelze ve většině případů nosič kol namontovat.

Většina nosičů kol na tažné zařízení obsahuje funkci odklápění pro otevření pátých dveří, liší se však velikostí úhlu odklápění.

Robustnost, kvalita a skladnost nosiče kol

Jedním z důležitých parametrů jsou:

  • Robustnost
  • Kvalita
  • Skladnost

Plánujete využívat nosič kol, co nejčastěji? Zaměřte se na kvalitu, abyste pořídili takový nosič, jenž vám vydrží, co nejdéle. Před pořízením takového nosiče kol zjistěte také skladnost nosiče kol pro uložení do prostoru kufru vašeho vozu, aby nedošlo k nabourání vašeho nosiče v době vaší nepřítomnosti.

Poměr cena – kvalita

Toto je také velice důležitý parametr. Před pořízením nosiče si jasně stanovte, jak často chcete používat nosič na kola. Pokud chcete převážet jízdní kola pouze několikrát do roka, vyplatí se investovat do robustního a kvalitního s nižším komfortem obsluhy. V opačném případě si můžete vybrat, podle toho, jaký vám bude vyhovovat.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.