Kawasaki Versys 650

Versys 650 je model značky Kawasaki, který nabízí motocykl univerzální velikosti. Nemůže vám uniknout pohodlná ergonomie pro neutrální a vzpřímenou jízdní pozici. Paralelní twin o objemu 649 ccm, vyladěný pro výkon v nízkých až středních otáčkách, velké nastavitelné čelní sklo pro pohodlí na dlouhé vzdálenosti za každého počasí, dva 28litrové boční kufr a volitelné režimy Kawasaki Traction Control (KTRC).

Aktualizovaná verze 2022

Tato řada Versys 2022 je poctěna hned několika aktualizacemi. Versys 650 LT dostává nový styl, včetně přepracovaného krytu světlometu připomínající model Versys 1000 s LED světlometem, přepracovanou zadní částí a velkým čelním sklem s možností nastavení zhruba 80 mm.

Motorka je vybavena novým 4,3palcovým TFT barevným displejem společně s technologii Bluetooth pro komunikaci s aplikací Kawasaki Rideology. K dispozici máte dva režimy v závislosti na různých podmínkách.

Aplikace Rideology

Design pomůcek pro jezdce a implementace technologie na Versys 650 není zbytečně komplikovaný, to byste spíše mohli očekávat u superbiků. Aplikace Rideology umožňuje jezdcům po jízdě přejít do aplikace, kde můžete nastudovat svou trasu, jízdní vlastnosti a další informace. Můžete také sdílet data s ostatními uživateli.

Motor

Motor Versys 650 má vynikající zátah v nízkých až středních otáčkách, který pohání motorku v zatáčkách, kdy motorka funguje v rozsahu 4 000 až 8 000 otáčkách za minutu. Na vlastním dynamometru Dynojet 250i společnosti Cycle World dosahoval paralélní twin DOHC o objemu 649 cm3 výkon 59,3 koní při 8 300 otáčkách za minutu a 41,5 lb.-ft. Točivého momentu při 7100 ot./min.

Kawasaki vylepšila u tohoto modelu všestrannost, díky přidaným uvážlivým technologiím a úprav jezdce, a jako bonus mu dala facelift. Je jasné, že si výrobce uvědomuje důležitost maličkostí u detailů a různými vychytávky zlepšuje kvalitu. Klička zapalování k otevření bočních kufrů je toho důkazem.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.