Konečně je tu dokonalý vůz pro invalidy

Elbee-vůz pro vozíčkáře

Tělesně postižení občané, kteří jsou upoutáni trvale na invalidní vozík, se konečně mohou stát dokonale mobilními a to díky vozu ELBEE, jenž je vyráběno v Závodech lehkých konstrukcí Loštice.Vůz pro invalidy je českým unikátem a již má prvního majitele.

Hlavní předností tohoto vozu je usnadnění cestování hendikepovaným občanům. S vozíkem stačí jednoduše přídí vjet do vozu a následně pomocí dálkového ovládání „sklopit“ příď s volantem. Vozík je následně upevněn k podlaze vozu, což zaručuje naprostou bezpečnost při jízdě.

Vůz Elbee pro vozíčkáře má jedinečný design

Unikátní auto pro vozíčkáře Elbee je nejen funkční a praktický, ale také zaujme skvěle řešeným designem. Invalidní občané nemusejí z vozíku vůbec přesedat, v tom je také jedinečnost Elbee. Přední dveře vozu jsou výklopné, vozíčkáře sem pouze po sklopné rampě nacouvá a pomocí dálkového ovládání přední čelo zavře.

Zajímavý je i zavazadlový prostor. Přestože Elbee je velice krátký vůz, zůstává zde místo nejen pro spolujezdce, ale i pro zavazadlo. Díky svým rozměrům a max. rychlosti mezi 80 -100 km je vhodné zejména pro jízdu ve městě, přesto s ním můžete vyrazit i na dálnici. Vůz mohou řídit všichni občané vlastnící řidičský průkaz sk.B či B1.

Technické parametry vozu Elbee:

  • vůz je vybaven italským motorem s objemem 0,3 litru a s výkonem 12,5 kW neboli 17 koní. Stejný se používá u některých typu skútrů.
  • maximální rychlost vozu je cca. 80 km – 100 km / hodinu
  • váha předních dveří i s celým ovládáním je cca. 40 kg
  • délka vozu je 2,5 metru, šířka 133 centimetrů a výška 172 cm

Cena vozu Elbee

Teď přichází to nejzajímavější. Cena vozu Elbee se v základní verzi pohybuje kolem 350.000,- Kč. 

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.