Levné povinné ručení? Žádný problém

Koupily jste si nového mazlíčka na čtyřech kolech, ale nemáte ho pojištěného? Nevíte si rady, jak nato? Pak jste tady správně, protože Vám poradíme, jak si snadno, rychle a především levně pojistit své stávající vozidlo.

Povinné ručení platí pro všechny

Ze samotného názvu plyne, že se jedná o pojištění, které je zákonem povinné pro každého řidiče, respektive je povinné pro každé vozidlo, kterému byla přidělena registrační značka, technický průkaz, zkrátka každé motorové vozidlo, které je používáno na pozemních komunikacích.

Neuhrazením povinného ručení se můžete dostat do nepříjemností a zaplatit tak ne zrovna malou pokutu. Zákonné pojištění vozidel je potřeba sjednat nejpozději do 14 dní od přepsání vozidla na nového majitele.

Ceny povinného ručení se pochopitelně liší a na to nejen podle pojišťovny, s kterou smlouvu uzavřete. Cenu určuje hlavně druh vozidla – osobní, nákladní, užitkové. V poslední řadě je to objem motoru a cenu určuje i fakt, k čemu bude vozidlo v budoucnu využíváno – běžný provoz, firemní vozidlo, taxi služby apod. Některé pojišťovny přinášejí různé výhody pro osoby, které jsou držiteli průkazu ZTP, výhody přinášejí pro lékaře a ohled berou i na stáří a výkon Vašeho vozu. Čím je vozidlo starší, tím je samozřejmě vyšší povinné ručení.Ceny povinného ručení

Kde a jak sjednat povinné ručení

Nejjednodušším způsobem, jak snadno, rychle a levně sjednat povinné ručení je online žádost na internetu. Přehledné a spolehlivé jsou stránky pojisteniproauta.cz, na kterých si můžete sjednat jakékoli pojištění vozidel od povinného ručení až po havarijní pojištění. Sjednání je velice jednoduché. Ihned po vyplnění dotazníku se Vám zobrazí nabídky všech pojišťoven.

Je už pak jen na Vás, jaká nabídka se Vám bude zdát jako ta nejvýhodnější, a kterou si zvolíte. Nezapomeňte, že od smlouvy můžete během několika týdnů odstoupit – po dobu dvou měsíců od uzavření smlouvy, přejít k jiné pojišťovně a dokonce na tom ani nebudete tratit. Výpověď můžete podat bez udání důvodu a ihned si sjednat nové ručení u kterékoli jiné pojišťovny.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.