Lexus a Toyota kralují žebříčku spolehlivosti J.D. Power

Lexus obhájil pozici nejvíce spolehlivé značky, zatímco Toyota se vyšplhala na druhé místo a zvítězila v segmentu běžných vozů. Vyplývá to z žebříčku spolehlivosti vozidel v USA pro rok 2024, který sestavila společnost J.D. Power.

Průzkum zahrnuje 30 595 majitelů a nájemců nových vozidel modelového roku 2021 po třech letech vlastnictví. Čím méně bodů, tím vyšší spolehlivost. Lexus dosáhl skóre 135 (PP100) a Toyota 146 (PP100), čímž se zlepšila o 21 bodů. Celkem 16 ze 17 hodnocených modelů obou značek se umístilo vždy v první trojce svého segmentu.

Skupina Toyota Motor Corporation získala devět segmentových ocenění, nejvíce od roku 2017. Své segmenty ovládly modely Lexus ES, IS, NX, RX, Toyota 4Runner, Camry, Corolla, Tacoma a Tundra.

Elektromobily dopadly nejméně spolehlivě se skóre 256 bodů, následované plug-in hybridy s 216 body. Hybridy (191 bodů) a benzinová auta (187 bodů) dopadly výrazně lépe.

Další zjištění:

  • Průměrný počet problémů na 100 vozidel (PP100) v roce 2024 klesl na 192, oproti 196 v roce 2023.
  • Mezi nejčastější problémy patří problémy s infotainmentem, exteriérem a konektivitou.
  • Značky s nejvyšším zlepšením spolehlivosti oproti minulému roku jsou Kia, Ram a Genesis.

Lexus a Toyota i nadále dominují žebříčku spolehlivosti J.D. Power. Elektromobily zatím zaostávají, ale hybridy a benzinová auta si vedou stále velmi dobře.

Podrobnější informace o žebříčku J.D. Power si můžete přečíst zde.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.