Libor Podmol: úspěchy a překážky v sedmé etapě Dakaru

Libor Podmol, známý freestyle motokrosař, se vydal na Dakarskou rally s velkými očekáváními. Počáteční úspěch v sedmé etapě, kde byl jen 12 minut za nejlepšími, rychle pohasl kvůli technickým problémům. Podmol zaznamenal výpadky v palivovém systému své motorky, což vedlo k výrazné ztrátě času a 68. místu v etapě. Celkově se umístil na 59. pozici, v kategorii bez asistence byl devátý.

Výzvy a nezdary před etapou

Před etapou si Podmol neplánoval odpočinek, naopak se soustředil na údržbu své motorky, aby byla připravená na druhou polovinu soutěže. Dakar pro něj byl plný nástrah, od zranění po jízdu v náročných podmínkách pouště. Přesto se nevzdával a byl odhodlaný soutěž dokončit.

V průběhu sedmé etapy se Podmol potýkal s řadou problémů. Po 250 kilometrech začala motorka vykazovat známky poruchy a docházel benzín. Následovaly komplikace s palivovým systémem, kvůli kterým musel Podmol zpomalit a plánovat dojezd na zadní nádrž. Při jednom skoku byl vyhozen ze sedla, což způsobilo další zdržení a bolest. Navíc mu došel benzín krátce před kontrolním bodem.

Závěrečné potíže a naděje

Další trable přišly při navigaci, kde Podmol ztratil další drahocenný čas. I přes tyto nesnáze našel způsob, jak se přizpůsobit jízdě bez druhého rychlostního stupně a upravit svůj jezdecký styl. V celkovém pořadí ztrácí přes 13 hodin a v kategorii bez asistence mu na čelo schází téměř 9 hodin. Navzdory všem překážkám a frustracím, Podmol nadále vykazuje odhodlání a bojovnost.

Foto: Libor Podmol/MMproductions

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.