Mercedes-AMG GT 63 S E Performance: Hybridní bestie z Affalterbachu

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance představuje vrchol nabídky čtyřdveřového kupé AMG GT. Jde o první plug-in hybridní model z dílny AMG, který kombinuje brutální sílu osmiválcového motoru s hospodárností a nízkými emisemi elektromotoru. Výsledkem je fascinující automobil, který ohromí jak na závodní dráze, tak i na běžných silnicích.

Pohonný systém

Srdcem vozu je 4,0litrový twin-turbo V8 motor AMG, který produkuje 621 koní a 900 Nm točivého momentu. K němu je připojen axiální elektromotor s výkonem 204 koní a točivým momentem 320 Nm, pohánějící zadní nápravu. Celkový systémový výkon činí 805 koní a 1047 Nm točivého momentu. Díky tomuto úchvatnému výkonu zrychlí GT 63 S E Performance z 0 na 100 km/h za pouhých 2,9 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 316 km/h.

Elektromotor a baterie

Elektromotor je napájen lithium-iontovou baterií s kapacitou 6,1 kWh, která umožňuje dojezd až 12 kilometrů na čistě elektrický pohon. Baterii lze nabíjet externě pomocí palubní nabíječky s výkonem 3,7 kW nebo rekuperací energie při brzdění.

Jízdní vlastnosti

GT 63 S E Performance je vybaven pohonem všech kol 4Matic+ a adaptivním podvozkem AMG Ride Control Plus, který zajišťuje maximální stabilitu a ovladatelnost. Řidič si může vybrat z různých jízdních režimů, od komfortního až po závodní, které upravují nastavení vozu pro dané podmínky.

Interiér

Interiér GT 63 S E Performance je typický pro modely AMG – luxusní, komfortní a plný technologií. Řidič a spolujezdec mají k dispozici sportovní sedadla AMG s integrovanými opěrkami hlavy a širokou škálou možností nastavení. Infotainment systém MBUX s 12,3palcovým dotykovým displejem a 12,3palcovým digitálním přístrojovým panelem nabízí širokou škálu funkcí a možností konektivity.

Technické specifikace:

  • Motor: 4,0litrový twin-turbo V8 + axiální elektromotor
  • Výkon: 805 koní
  • Točivý moment: 1047 Nm
  • Zrychlení z 0 na 100 km/h: 2,9 sekundy
  • Maximální rychlost: 316 km/h
  • Dojezd na elektromotor: 12 km
  • Kapacita baterie: 6,1 kWh
  • Cena: od 3 milionů korun

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance je fascinující automobil, který posouvá hranice výkonu, hospodárnosti a technologií. Nabízí řidiči to nejlepší z obou světů – brutální sílu spalovacího motoru a hospodárnost a nízký dopad na životní prostředí elektromotoru. S cenou začínající nad 5 miliony korun se jedná o exkluzivní vůz, který si mohou dovolit jen ti nejnáročnější zákazníci. Nicméně pro ty, kteří hledají to nejlepší, co automobilový průmysl nabízí, je GT 63 S E Performance jasnou volbou.

Zdroj/foto: mercedes-benz.cz

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.