Michek bojuje s nemocí na Rallye Dakar, zachovává si však pozici v TOP 10

Martin Michek, český motocyklový závodník, i přes zdravotní potíže pokračuje v boji na prestižním závodě Rallye Dakar. Po deváté etapě si udržuje desátou pozici, i když s bolestmi dokončil etapu na osmnáctém místě. Michek popisuje své potíže s horečkou a celkovou únavou, které ho postihly večer před etapou, a přiznává, že jeho situace není ideální. Přesto se rozhodl pokračovat, podpořen léky a brzkým odpočinkem.

Milan Engel, další český účastník, zůstává na 23. místě, přestože utrpěl pád během úterní etapy. Zatímco Michek bojuje s nemocí, Engel se potýká s technickými problémy a následky pádu, ale i tak dokázal etapu dokončit.

Michekova bolestivá cesta

Michek v boji s nemocí zůstává odhodlaný dokončit závod. Podle Ervína Krajčoviče, šéfa týmu Orion – Moto Racing Group, Michek navštívil lékařské centrum a bylo mu doporučeno oddělené spaní, aby nepřenášel nemoc na ostatní jezdce. Michekův stav se večer po probuzení nezlepšil, ale i přes nemoc se snaží udržet pozitivní myšlení a odhodlání díky podpoře fanoušků a dobrým vyhlídkám v závodě.

Engelův pád a Drdajova rychlost

Engel popisuje svůj těžký pád a technické problémy během etapy. Přestože se mu po pádu nechtělo vstávat, dokázal se znovu soustředit a etapu dokončit bez vážnějších zranění či poškození motorky.

Dušan Drdaj, nováček na Dakaru a pražský jezdec, předvedl výborný výkon, když dokončil etapu jako 22. nejrychlejší, a byl opět nejlepším nováčkem. Drdaj popisuje své zkušenosti s různými povrchy a rychlostí etapy, a zdůrazňuje své potěšení z jízdy, i přes náročné podmínky.

Celkově devátá etapa Dakarské rallye představovala pro závodníky velkou výzvu, s množstvím různých terénů a obtížných úseků. Michek, Engel a Drdaj každý na své úrovni čelili různým překážkám, ale i přes to pokračují v závodě s odhodláním a odvahou.

Foto: Orion – MRG & Ondřej Záruba

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.