Motocross nabízí nevšední adrenalinový zážitek

Patříte mezi lidi, kteří mají rádi jízdu na kole, motorce nebo autem, a zároveň touží po dávce adrenalinu, aniž by ohrozili výrazně sebe či okolí? Můžete vyzkoušet motocross, jedná se především o sport plný napětí, adrenalinu a nebezpečí. Motocross je zkrátka adrenalinový sport, který je nebezpečný, ale také i nákladný.

Počítejte s vyššími náklady

Pokud se tedy rozhodnete vstoupit do řeky zvané motocross, tak počítejte s vyššími náklady. Nejen že musíte nakoupit samotnou motorku, ale také i další vybavení. I když je motorka sama o sobě nejvyšší investicí, musí člověk počítat s dalšími položkami v seznamu, které budou nutné k pořízení. Při výběru se nevyplatí určitě šetřit na úkor kvality. Nechcete přeci chrániče nebo helmu, která neoplývá stoprocentním potencionálem vás ochránit, že ne?

Do čeho je potřeba investovat

Jak už bylo výše nastíněno, budete muset investovat i do samotného vybavení, především ochrany. Mezi takové vybavení především patří:

  • Chrániče
  • Přilba
  • Motokrosové oblečení
  • Boty

Rozhodně se nevyplatí podceňovat důležitost chráničů, zejména chrániče páteře. Počítejte také s investicí do oblečení, jako je bunda nebo kalhoty a boty. Dresy na motokros jsou také samozřejmostí, stejně tak i brýle a rukavice. Ještě jednou zdůrazňuji, hleďte především na kvalitu než cenovku, opravdu ten rozdíl poznáte při různých pádech.

Kategorie

Existují tři kategorie. První je MX1, kde patří dvoutaktní motory 175 cm3 – 250 cm3 a čtyřtaktní 290 cm3 – 450 cm3. Druhou je MX2, 100 cm 3–125 cm3 pro dvoutaktní motory, u čtyřtaktních jsou to hodnoty 175 cm3 – 275 cm3. MX3 je třetí kategorii, která je OPEN (neomezená). Hodnoty pro dvoutaktní motory jsou od 290 cm3 – 500 cm3 a 475 cm3 – 650 cm3. Motocykly MX1 a MX2 se také mohou zúčastnit třídy MX3.

Motokros je v České republice organizován v rámci Autoklubu České republiky. Komise motokrosu je nejvyšším orgánem českého motokrosu a patří pod sekci motocykly. Předsedou komise je Jiří Šitina a místopředsedou Přemysl Hájek.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.