Motocykl BMW S 1000 RR

Supersportovní motocykl BMW S 1000 RR je doslova žihadlo. Na silnici oslní nejen rychlostí, ale i svým designem a technologii. Na samou špičku seznamu motocyklů řady BMW jsou dva modely, které vyrazí dech svým výkonem. M 1000 RR a S 1000 RR. Zůstaneme tedy u S 1000 RR, jelikož se jedná o sportovní motocykl hodný ulic. BMW S 1000 RR posouvá limity výkonů daleko za hranice schopností samotných řidičů s dostatkem technologii, jež vás posunou nad vaše limity.

Sportovní design

BMW S 1000 RR přináší opravdu atletický design s výkonnostními charakteristikami. Design rámu a kapotáž byla upravena pro větší ergonomii sezení. Předek motorky je agresivně hladký s ostrými LED světlomety, které nejen že zlepšují design, ale také zlepšuje samotnou viditelnost. Zadní část je vybavena LED směrovými světly, zadní světla a brzdové světlo. Celý design je kombinací rafinovaného materiálu smíchaného se syrovými aspekty, jako je čistý výfuk. K dostání jsou tři varianty:

  • Mineral Grey metalíza
  • Black Storm Metallic
  • Ikonická bílá, červená a modrá

Multifunkční displej s množstvím funkcí

I když se zdá tento model ideální pro sportovní účely, tak má v záloze technologie, které náramně využijete na silnici. Většina praktických funkcí se nachází na 6,5palcovém TFT displeji. Ovládací kolečko BMW na levé straně řídítek snadno naviguje systémem a umožňuje kontrolovat tlak v pneumatikách, teploty motoru, spotřebu paliva, dojezd a další údaje o motoru. Stejným systémem můžete přepínat mezi různými regulacemi tlumení odpružení, které si můžete nastavit v závislosti na terénu.

Režim Race umožňuje plnou kontrolu nad motocyklem a zpevňuje odpružení, což umožňuje přizpůsobit se charakteristikám vozovky, zatímco Road nebo Dynamic umožňují o něco měkčí jízdu a přidávají všechny prvky bezpečnosti silničního provozu, jako je Wheelie Control. Režim Rain je nejbezpečnější a nejkonzervativnější. Jezdci mohou také vybírat mezi režimy RACE Pro 1, 2 a 3, které lze přizpůsobit v oblasti odezvy plynu, motorové brzdy, kontroly trakce, kontroly kol ABS a ABS Pro.

Motor a výkon

Motocykl je vybaven čtyřválcovým čtyřdobým řadovým motorem, jenž je chlazený vodou/olejem. Tento motor má čtyři titanové ventily na válec a měří zdvihový objem 999 cm a je vybaven řadou velmi pokrokových komponentů. Čtyřválcový motor spolupracuje s šestistupňovou převodovkou s konstantním záběrem a vícekotoučovou spojkou.

Převodovka řadí bleskurychle bez spojky. S 1000 RR disponuje výkonem 205 koní při 13 000 ot./min a točivý moment 83 lb-ft při 11 000 ot./min. Motocykl váží pouhých 194 kg.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.