Na kolik vyjde jízda přes Rakousko?

No není to zrovna málo. Zpoplatněné u našich jižních sousedů nejsou jenom dálnice, ale také rychlostní komunikace, tunely a na šesti místech je třeba platit mýtné. Se všemi těmito poplatky je třeba se před cestou dobře obeznámit, ideálně je mít v předstihu uhrazené. Z následujícího článku se dozvíte více o rakouských dálničních známkách.

Kdo do Rakouska jezdí pravidelně, ví, že rakouská dálniční známka se už stejně jako u nás nelepí na čelní sklo. Papírovou stejně jako u nás před lety nahradila rakouská dálniční známka online, kterou lze pořídit v pohodlí na internetu, a to nejenom z počítače, ale i tabletu a mobilu, a to na vybraných portálech, například na atvignette.at/cs.

Rakouská dálniční známka druhy

Zde si můžete pořídit všechny druhy dálničních známek, tedy známku roční (cena 111, 40 Euro pro osobní automobil a 51,50 pro motocykl), dvouměsíční (cena 39,90 Euro pro osobní vozidlo a 19 Euro pro motocykl), desetidenní (18,50 Euro za osobní automobil a 9,60 Euro za motocykl) a jednodenní (15,60 Euro za osobní vůz a 8,40 za motocykl). Známky týdenní a měsíční neexistují.

Postup koupě?

Jak nakupovat? V podstatě stejně jako při nákupu české dálniční známky. Na hlavní stránce portálu atvignette.at/cs si vyberete známku, o níž máte zájem, a kliknete na políčko koupit. Zadáte stát registrace vozidla, jeho SPZ, začátek platnosti známky (ten lze odložit o několik měsíců) a poté budete moci přistoupit k platbě, ať již platební kartou, nebo bankovním převodem.

Na co myslet?

Mějte ale na paměti, že bankovní převod může prodloužit dobu aktivace známky, ke které dochází až poté, co je platba připsána na účet protistrany. Mnohem rychlejší to je v případě platby kartou, dálniční známka Rakousko je v tomto případě aktivována do půl hodiny po jejím zaplacení. Dále je důležité do systému správně zadat SPZ, opravy jsou možné jen v některých případech.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.