Na velikosti zavazadlového prostoru záleží: Vyberte si auto s kufrem, který vám padne

Pro mnoho řidičů je zavazadlový prostor jen nudným technickým detailem. Ale pro ty, kteří často cestují s rodinou, přáteli nebo koníčky, je to klíčový faktor ovlivňující pohodlí a praktičnost celého vozu. V tomto článku se podíváme na automobily, které vynikají svou nabídkou prostoru pro zavazadla, a poradíme vám, jak vybrat auto s kufrem, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám.

Kombíky: Králové prostoru

Když se řekne „auto s velkým kufrem“, většině lidí se vybaví kombíky. A právem. Tyto karosářské verze obvykle nabízí nejvíce prostoru pro zavazadla, a to jak v základním uspořádání, tak po sklopení zadních sedadel. Mezi rekordmany v tomto segmentu patří například:

Škoda Octavia Combi

S objemem zavazadlového prostoru 640 litrů v základním uspořádání a 1700 litrů po sklopení sedadel je Octavia Combi jedním z nejpraktičtějších aut na trhu. Nabízí také variabilní interiér a nízkou spotřebu paliva.

Mercedes-Benz E-Klasse Estate

Toto luxusní kombi potěší i ty nejnáročnější řidiče. Nabízí komfortní interiér, bohatou výbavu a zavazadlový prostor o objemu 650 litrů (resp. 1820 litrů po sklopení sedadel).

Volvo V90

Švédské kombi se pyšní elegantním designem, prostorným interiérem a bezpečností na nejvyšší úrovni. Zavazadlový prostor má objem 560 litrů (resp. 1500 litrů po sklopení sedadel).

SUV: Pro ty, kteří chtějí víc

SUV se v posledních letech stávají stále populárnějšími a to i díky jejich prostorným interiérům a zavazadlovým prostorům. Mnoho SUV modelů nabízí objem kufru srovnatelný s kombíky, a k tomu navíc i vyšší posed a lepší přehled o provozu. Mezi SUV s největšími kufry patří:

Škoda Kodiaq

Toto robustní SUV nabízí 720 litrů prostoru pro zavazadla v pětimístném uspořádání a 2065 litrů po sklopení všech sedadel. Kodiaq je ideální pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří rádi cestují s velkým množstvím zavazadel.

Volkswagen Touareg

Luxusní SUV od Volkswagenu nabízí komfortní jízdu, prostorný interiér a zavazadlový prostor o objemu 810 litrů (resp. 1642 litrů po sklopení sedadel).

BMW X7

Toto vlajkové SUV od BMW je ideální pro ty, kteří požadují maximální komfort a luxus. Nabízí prostorný interiér pro až 7 cestujících a zavazadlový prostor o objemu 750 litrů (resp. 2200 litrů po sklopení sedadel).

Dodávky: Pro ty, kteří vezou opravdu hodně

Dodávky jsou ideální pro ty, kteří potřebují přepravovat opravdu velké objemy nákladu. Nabízí obvykle nejvíce prostoru ze všech typů aut, a to jak v základním uspořádání, tak po sklopení sedadel. Mezi dodávky s největšími kufry patří:

Ford Transit

Tato legendární dodávka nabízí až 2460 litrů prostoru pro zavazadla v základním uspořádání a 3900 litrů po sklopení sedadel. Transit je ideální pro firmy i pro soukromé použití.

Mercedes-Benz Sprinter

Tato luxusní dodávka nabízí komfortní jízdu, prostorný interiér a zavazadlový prostor o objemu až 3324 litrů. Sprinter je ideální pro přepravu VIP klientů nebo pro náročné řidiče.

Peugeot Boxer

Tato praktická dodávka nabízí 1400 litrů prostoru pro zavazadla v základním uspořádání a 2250 litrů po sklopení sedadel. Boxer je ideální pro firmy i pro soukromé použití.

Jak vybrat auto s velkým kufrem?

Při výběru auta s velkým kufrem je důležité zvážit několik faktorů:

  • Velikost a typ zavazadel, které budete běžně převážet: Pokud potřebujete převážet objemné předměty, jako jsou například sportovní potřeby nebo kufry na dovolenou, budete potřebovat auto s větším kufrem.
  • Počet cestujících: Pokud budete auto používat pro více cestujících, budete potřebovat auto s dostatečně velkým kufrem i po sklopení zadních sedadel.
  • Praktické vlastnosti kufru: Některé auta nabízí praktické funkce, jako je například dvojitá podlaha nebo dělicí stěna, které vám pomohou lépe uspořádat zavazadla.
  • Cena: Auta s velkými kufry bývají obvykle dražší než auta s menšími kufry.

Velikost zavazadlového prostoru je pro mnoho řidičů důležitým faktorem při výběru auta. Na trhu existuje celá řada aut s velkými kufry, takže si každý může vybrat to pravé pro své potřeby.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.