Nehoda Libora Podmola ve třetí etapě Dakarské rallye

Libor Podmol, známý pro svou nezdolnost, narazil na značné potíže během třetí etapy slavné Dakarské rallye. Kolem 200. kilometru se stal obětí vážné nehody, když narazil hlavou do šutrů, což způsobilo krvácení v obličeji. Pomoc přivolali ostatní závodníci, a Podmol byl evakuován vrtulníkem k lékařům. Přes devět stehů nad okem a silnou bolest v ruce se rozhodl pokračovat v závodě, přičemž dorazil do cíle s dvouhodinovým zpožděním na 75. místě.

Náročný terén třetí etapy a Podmolův postup

Třetí etapa se vyznačovala extrémně náročným terénem, zahrnujícím vše od suchých koryt řek až po obrovské písečné duny. Podmol, který se pohyboval v top 50, popsal svou nehodu jako následek nešťastného kontaktu s kamenem. Tento incident představoval otočný bod v jeho závodě.

Odolávání zdravotním komplikacím

Podmol, který soutěží v kategorii bez asistence a nemá k dispozici mechanika, musel čelit nejen fyzickým následkům nehody, ale i bolesti v ruce, která představovala významnou překážku. Přesto vyjádřil odhodlání pokračovat v závodě a dojet do dalšího bivaku pro lepší lékařské vyšetření a ošetření. V průběžném pořadí se nacházel na 58. místě, s významnou ztrátou času, ale v kategorii bez asistence zůstával na desátém místě s hodinovým a půl zpožděním za lídrem.

Podmolův nezlomný duch a pokračování v závodě

Přestože se Podmol setkal s těžkými okamžiky a zdravotními problémy, jeho odhodlání a odolnost zůstávají neotřesitelné. S tímto duchem se připravuje pokračovat v jednom z nejnáročnějších závodů na světě, což jasně ukazuje na jeho odvahu a odhodlání překonávat překážky.

Foto: Libor Podmol/MMproductions

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.