Nejlepší elektrická auta, na která se můžeme těšit v roce 2023

Elektromobily jsou v posledních letech velmi populární. Rok od roku se vyvíjí a slibují svým majitelům mnohem větší pohodlí a delší dojezdovou vzdálenost. Jaké modely a značky budou vládnout trhu v následujícím roce? Ukážeme vám modely, které jsou odvážné, zvláštní a úžasné. Jestli jste fanoušky elektromobilů, měli byste nastražit uši.

DeLorean Alpha5

Milujete Zpátky do budoucnosti? Jestli ano, tento model DeLoreanu se vám bude líbit. Je plně elektrický a dokáže zrychlit z nuly na 96 km/h za necelé tři vteřiny. Maximální rychlost vozu je 250 km/h. Jemný design a dveře, které se otevírají nahoru, potěší nejednoho milovníka této značky.

Kia EV9

SUV Kia EV9 byl odhalený již v roce 2021, ale v letošním roce by se měl konečně dostat do showroomů. Kia je jedním z předních výrobců elektromobilů a se svým konceptem pokračuje i u tohoto modelu. Stejně jako předchozí modely vypadá velmi moderně a nabízí bleskově rychlé nabíjení rychlostí až 350 kW.

Audi A6 E-Tron

Na příchod tohoto modelu fanoušci čekali dlouho. Zakládá si na nejnovějších technologiích EV skupiny, která bude použita také u Porsche Macan. Audi A6 E-Tron přináší rychlé nabíjení 800 V a delší dojezd. Design tohoto vozu potěší mnoho milovníků vozů Audi a přesvědčí i jiné, aby si tento vůz koupili.

Lucid Air Sapphire

Elegantní, velmi jemný a plný charakteru. Přesně takový je Lucid Air Sapphire. Velký čtyřdveřový elektromobil se pyšní vysokým výkonem o 1200 koních a štíhlým motorem. Možná vás trochu odradí větší hmotnost, ale i s ní se dokáže dostat na 95 km/h za dvě vteřiny.

Fisker Ocean

Tato značka není příliš známá, ale mají jedinečné elektromobily. Jejich vozy totiž vypadají ze všech nejlépe. Jestli chcete velmi pohledný elektromobil, rozhodně byste si měli počkat na Ocean. Na 95 km/h se dostane za necelé tři vteřiny. A střecha má solární technologii, která vám může přidat až 1500 kilometrů bez emisí za rok.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.