Největší evropský motocyklový festival – European Bike Week

23. ročník motocyklové party European Bike Week proběhl v Rakousku na začátku září 6.-11. září letošního roku. Konkrétně se festival odehrával na jižní straně Alp v rakouské spolkové zemi Korutany.

Zhruba 80 000 účastníků a více než 50 000 motocyklů se sjelo do rakouské vesnice Faak am See, aby oslavilo Harley-Davidson a tento životní styl v nádherném alpském prostředí na akci, která byla zdarma a otevřená všem jezdcům. Letošním čestným členem byl Bill Davidson, ředitel muzea Harley-Davidson Museum a víceprezident Harley-Davidson Motor Company.

Centrem celé akce byla Harley Village (rozloha 40 000 m2), kde to žilo celý den i noc a motocykly lemovaly silnici. Až 14 autorizovaných prodejců Harley-Davidson a další prodejci představili motocykly, příslušenství, oblečení a pódium vystřídalo přes 30 hudebních skupin.

Výstava s novými akcemi

Na výstavě H-D EXPO se představily nejnovější motocykly, včetně nové, kusově omezené, Low Rider El Diablo, jež byl uveden na trh 1. září. Naproti výstavy EXPO vystavoval Ford, který byl automobilový partner tohoto festivalu. Vystavoval zde modely Ford Bronco a Ford Mustang v policejních barvách. Mohli jste zde narazit také na dvě nové akce:

  • Revolution Max Experience
  • Off-road Adventure Riding Experience

Další novinkou pro rok 2022 byla zóna elektromobility, kde se testovaly modely LiveWire One a Serial 1 společně s prezentací vozů Ford Mustang Mach-E a plně elektrického modelu Transit.

Páteční a sobotní show

9. září se v Customizer Area konala akce Custom Bike Show, jejíž sponzorem byla značka Metzeler. V šesti kategoriích bylo přihlášeno přibližně 40 customů, které byly oceněny trofejemi Best in Category, Best in Show a People’s show. Vítěz si odnesl sadu pneumatik Metzeler a lakovanou nádrž H-D. Den poté se na silnice vydalo 10 000 jezdců za povzbuzování diváků. V ten samý den, respektive večer, vyhrál šťastný výherce zbrusu nový stroj Pan America 1 250 Special. Mezi cenami bylo také pár vstupenek na oslavy H-D Anniversary 120 konané v Budapešti příští rok 22.-25. června.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.