Nový český tým Toyota Gazoo Racing Czech připravuje start na Dakar ve Španělsku

Český tým Toyota Gazoo Racing Czech vstupuje na světovou scénu v kategorii T1+ s vozem Toyota Hilux GR T1+. Posádku týmu tvoří zkušení dakarští jezdci Tomáš Ouředníček a David Křípal, kteří se poprvé představí v této speciální kategorii na závodech.

Příprava na Baja Espaňa Aragon – předkrm pro Dakar 2024

Toyota Gazoo Racing Czech se připravuje na své debutové vystoupení v kategorii T1+ na závodech Baja Espaňa Aragon. Tato soutěž patří do seriálu FIA Světového poháru Bajas a očekávají se zde náročné podmínky s teplotami kolem čtyřiceti stupňů. To bude ideální příležitost pro tým na vyzkoušení svého nového vozu před plánovaným startem na Dakar 2024.

Silná konkurence na Světovém poháru Bajas

Baja Espaňa Aragon bude nabídnout velmi konkurenční startovní pole, kde se utká téměř sto posádek, včetně továrních týmů Audi, Ford a MINI. Nejvíce zastoupených vozů bude od Toyoty, včetně hvězdy Nassera Al-Attiyaha, který je vzorem pro Tomáše Ouředníčka.

První ostrý test nového vozu bez předchozích testů

I přesto, že tým má k dispozici skvělý vůz, nenaplňují velká očekávání. Nestihli provést žádné testy, takže toto bude jejich první ostré seznámení s vozem kategorie T1+. Hlavním cílem je se s ním sžít a nasbírat co nejvíce zkušeností a kilometrů před Dakarem.

Příběh odhodlání a splněných snů

Týmu Toyota Gazoo Racing Czech se po dlouhém boji podařilo získat špičkový vůz a zázemí pro svou premiéru. Důležitou roli hrálo jejich odhodlání a motto „Nikdy to nevzdám“. S nadšením a tvrdou prací se těší na měření sil s nejlepšími posádkami na světě.

Plány do budoucna

Po závodě v Baja Espaňa Aragon následuje série testů a účast v říjnové Rallye du Maroc. Až se tým bude cítit připravený, plánují startovat na Dakaru 2024. Cílem je dosáhnout co nejlepších sportovních výsledků a měřit se s elitou off-roadových závodů.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.