Nový Peugeot 408: Dynamický a inovativní fastback

Peugeot 408 je prvním vozem svého druhu. Tento mobil je překvapivý a nečekaný. Přináší technickou dokonalost zaměřenou na efektivitu a inteligentní elektrifikaci, což přináší enormní zážitek z jízdy. Nový Peugeot 408 nabízí vzhled šelmy a zároveň jedinečnou přitažlivost.

Čím láká?

Peugeot 408 vyniká především svou dynamickou siluetou fastbacku a nezaměnitelným stylem. Linie jsou ostré, maska chladiče má stejnou barvu jako karoserie, aby dokonale splynula s přídí a hrdě se pyšní znakem Peugeota s hlavou lva. Nezvykle může působit i převrácený výřez zadního nárazníku, přičemž profilu dodává výrazný vzhled. Auto dokonale sedí na kolech o průměru 720 mm a 20palcové ráfky působí rušivě geometrickým designem. Vpředu světelný popis ve tvaru tesáku dokonale začleňuje 408 do rodiny Peugeot stejně jako LED světla s třemi drápy vzadu.

Délka 4,69 na základě dlouhého rozvoru 2,79 m nabízí dostatek prostoru pro nohy. Velkoryse dimenzovaný je zavazadelník s objemem 536 litrů, který lze po sklopení sedadel navýšit až na 1 611 l. Nový Peugeot je 1,48 m vysoký má štíhlou elegantní siluetu, která zlepšuje aerodynamickou účinnost.

Emoce

Jízda autem, pro řidiče i cestující, je neobyčejným zážitkem. Kompaktní volant dodává radost z jízdy i šmrnc. V kokpitu je kladen důraz na kvalitu a konektivitunejnovější technologií, díky které je zážitek z jízdy ještě o to větší.

Excelence

Asistenční systémy poháněné šesti kamerami a devíti radary poskytují klid a bezpečnost v podobě:

  • Adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go
  • Night Vision (noční vidění), která varuje před zvířaty, chodci nebo cyklisty, než se objeví v dálkových světlech
  • Dálkové monitorování mrtvého úhlu (75 metrů)
  • Rear Traffic Alert upozorňuje na nebezpečí během couvání

Nabídka motorů zahrnuje dvě dobíjecí hybridní verze s výkonem 180 a 225 koní a benzínovou verzí o výkonu 130 koní. Všechny tři jsou spárovány s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8, brzy se můžeme těšit na plně elektrickou verzi. Efektivita byla pro konstruktéry klíčovým zájmem, vynaložené úsilí v oblasti aerodynamiky, snížení hmotnosti z 1396 kg a nízkoemisních motorů znamená, že vozidlo se může pochlubit průměrnou spotřebou energie. Automobil by měl dorazit na trh na začátku roku 2023.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.