Pětiválcový Ford Ranger Wildtrak 3.2 TDCi

Ford Ranger patří mezi stálice pick-upů v Evropě. Oproti obyčejným čtyřválcům má pětiválcový Ford Ranger Wildtrak 3.2 TDCi duši. Bohužel stejně jako Mercedes, Fiat nebo Volvo i Ford opouští koncept nezvyklého pětiválce, pouze Audi zatím zůstává u tohoto typu. Výkon 200 koní pod kapotou není sice bůhvíjaké dělo pro dvoutunového obra, ale i tak to stačí na pohodlné předjíždění. Pětiválec má své kvality ale jinde. Nezaznamenáte žádnou turbo díru, o zrychlení se postará zdvihový objem. Oproti čtyřválci vydává pětiválec podmanivě disharmonické tóny.

Chvíli bude trvat, než si zvyknete na jízdu městem

Co se týče ovladatelnosti, tak ta zůstává na stejné úrovni, jako u klasických Rangerů. Zpočátku budete mít možná strach ostřeji vybírat zatáčky, ale po čase se otrkáte a zjistíte, že auto krásně drží na asfaltu. Pohodlí během jízdy je na dobré úrovni. Než si zvyknete, můžete pociťovat jemné vibrace a pohupování, které je dané rámovou konstrukcí. Balonové pneumatiky poberou vše, včetně i městských obrubníků.

Cesta městem se může působit neprakticky, kvůli délce a malému rejdu, takže bude potřeba nabrat trochu praxe. Hrozivé se může zdát i vjíždění do podzemních garáží a dalších objektů s nízkým stropem. Obří korba, na kterou naložíte téměř cokoliv, je pro každodenní soužití poměrně nepraktická, hlavně pokud na ní chcete naložit něco menšího. Nezapomeňte si dávat pozor na zákazy vjezdu, jelikož je Ranger registrován jako nákladní auto.

Ideální volba pro využití mimo město

Abychom nerozebírali tady pouze nevýhody, tak mezi výhody patří:

  • Kvalitní design
  • Mnoho místa uvnitř auta
  • Bohatá výbava

S Rangerem bude projíždění těžších terénů doslova lahůdka. Nechybí zde ani důležitá možnost, přiřaditelný pohon všech kol, redukční převodovka, uzávěrka zadního diferenciálu. Snad jenom uzávěrka uprostřed, bez níž se jen tak neztratíte. Můžete také tahat až 3,5 tunový přívěs, takže když to sečteme, tak užívání Rangeru mimo město je tou nejlepší volbou. Ford Ranger Wildtrak je přesně ten typ auta, který udělá to, co má.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.