Plánujete koupit ojetinu? Na toto si dejte pozor…

Koupit ojeté auto není nic výjimečného. Když se podíváme na průměrné stáří vozového parku v České republice, je třeba jasně říci, že ojetiny jasně dominují. Když také nechcete investovat peníze do nového auta, budou se vám hodit rady spojené s tím, na co byste měli hledět.

Kde auto koupíte?

Už první krok je celkem důležitý. Je třeba mít jasnou představu o tom, kam si pro auto pojedete. My doporučujeme kvalitní autobazar AUTO-VYHYBKA, který má pozitivní recenze a hodnocení. Díky tomu máte jistotu, že jeho cílem je prodávat kvalitu, nikoliv podvádět zákazníka. Ten dobrý poznáte i podle toho, že nemá problém nabídnout na prodávané vozy i celkem dlouhou záruku.

Zkontrolujte, zda není auto bourané

Při výběru vozu je vždy nutné zkontrolovat několik věcí, které vám pomohou určit, zda vůz nebyl bouraný. Férové autobazary vám tuto informaci pravdivě řeknou. Ty neférové se ji snaží utajit. Jsou však možnosti, jak se dá daný stav poznat. Stačí si všímat:

  • Laku
  • Okének
  • Originality dílů

Pozor na stáčené kilometry

Na vozy se stočeným tachometrem můžete narazit jak v neférovém bazaru, tak i u soukromých prodejců. Statistiky ukazují, že takových vozů je stále více. Odhalit dané auto lze několika způsoby. Mohou to být nejenom různé registry, ale může to být i selský rozum. Někdy zarazí i to, že auto má až podezřele nízký nájezd. Jindy zarazí to, že vnitřní opotřebení vozu neodpovídá tomu, že má auto za sebou jenom pár set kilometrů.

Nenechte se nikam tlačit

Prodejce chce zrealizovat obchod co nejdříve. To je jasné. Vy se však nenechávejte nikam tlačit. Nezapomeňte na dostatečně dlouhou zkušební jízdu, nebo třeba na to, že si vůz necháte zvednout a zkontrolovat mechanikem. Pokud prodejce nebude souhlasit, běžte jinam. Ti, kteří prodávají vozy opravdu kvalitní a nezakrývají potíže, se nemají čeho bát a vyhoví vám ve všech požadavcích, které máte.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.