Podle britské ankety se stal Lexus NX nejlepším prémiovým automobilem roku

V Británii byl model Lexus NX 450h+ vyhlášen nejlepším prémiovým automobilem roku 2022 v anketě Company Car and Van Awards.

Tento model druhé generace nabízí nejvyšší úroveň bezpečnosti díky Lexus Safety System+, inovovanou multimédia a úspornější a výkonnější plug-in hybridní a hybridní pohon. Model NX 450h+ získal již několik ocenění, například od časopisu What Car? jako nejlepší Plug-In hybrid roku nebo v kategorii velkých hybridních SUV v anketě What Car? Electric Car Awards.

Lexus NX 450h+ je ideálním firemním vozem, díky plug-in hybridnímu pohonu a průměrným emisím CO2 na úrovni 20–26 g/km a spotřebou 0,9–1,1 l/100 km cyklu WLTP, což jsou nejlepší výsledky ve své třídě. Tento model je navíc výkonný, s celkovým výkonem 309 KM/227 kW, což mu umožňuje zrychlit z 0 na 100 km/h za 6,3 sekundy. V elektrickém režimu má NX 450h+ dojezd 70-74 km v cyklu WLTP a v městském cyklu až 89–97 km.

Lexus NX byl také zvolen nejlepším SUV střední třídy v anketě časopisu Auto Express a nejlepším SUV pro firmy francouzským časopisem Kilomètres Entreprise. Model NX v soutěži auto roku v Maďarsku zvítězil v kategorii velkých SUV. Kromě plug-in hybridní verze je NX k dispozici také jako klasický hybrid s celkovým systémovým výkonem 243 koní a možností pohonu předních, zadních nebo všech kol. Spotřeba se pohybuje od 5,6 l/100 km v případě varianty s náhonem na předek a od 5,9 l/100 km s pohonem 4×4.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.