Použití uhlíkových vláken u Alpine A110 R zlepšuje jeho aerodynamiku a výkon

Alpine A110 R je dlouho očekávaná verze, která doplňuje klasickou řadu A110. Extrémní verze, lehčí, ostřejší, se posouvá na samotný vrchol řady A110. Od předchozích verzí se odlišuje menší hmotností, jinou aerodynamikou. Přepracovány byly také některé části auta, jako například kapota, zadní okno a difuzor. Nesmíme zapomenout ani na motor, který byl taky změněn, disponuje tedy motorem o objemu 1,8 l s výkonem 300 koní. Nový Alpine A110 R posouvá hranice sportovního stylu zrychlením z 0-100 za pouhé 3,9 sekundy.

Lepší aerodynamika

Nový Alpine A110 R byl inspirován motorsportem. Specifický zadní spoiler s husím krkem, přepracovaná plochá podlaha, difuzor a celokarbonová kola zajišťují lepší stabilitu v zatáčkách a při vysokých rychlostech. A110 R má výrazně větší aerodynamický přítlak na zadní části než u A110 S s volitelným Kitem Aero, výsledkem je tak větší vyvážení v zatáčkách a maximální dosažená rychlost 285 km/h. Pro zlepšení stability ve vysokých rychlostech a efektivity na trati je vůz vybaven stejným splitterem A 110 S.

Zadní spoiler ve stylu husího krku zlepšují jeho sportovní charakter a poskytuje výrazné aerodynamické výhody. Stabilitu při vysokých rychlostech zajišťuje přírůstek zatížení zadní nápravy 29 kg při maximální rychlosti. Stabilitu navyšují také nové karbonové boční prahy.

Lehkost posunuta na vyšší level

Alpine A110 R se inspirovala v mnoha ohledech u Formule 1, intenzivní použití uhlíkových vláken váží nový model pouhých 1 082 kg. S poměrem hmotnosti a výkonu sníženým na 3,6 kg/koní zvládne sprint na 1 000 m za 21,9 sekund a řadí ho tak k nejvýkonnějším vozům své kategorie. Kapota s uhlíkovými vlákny snižují hmotnost o 2,9 kg a přispívá k vyššímu výkonu a maximální rychlosti. Kapota má také dva vzduchové kanály pro optimalizaci aerodynamiky, klíčovým prvkem výrazného designu modelu je přední kapota.

Kola nového modelu jsou také kompletně z karbonu, které zlepší aerodynamiku a chlazení brzd. Sedadla Sabelt Track jsou rovněž vyrobena z uhlíkových vláken, což snižuje hmotnost vozu o 5 kg. Dokonale ztělesňují sportovní charakter a zajišťují jedinečné pohodlí a vysokou oporu v zatáčce i při vysoké rychlosti.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.