Proč si pořídit auto na LPG? Kvůli úsporám i ekologii

Pořízením auta na LPG přispějete ke zdravějšímu životnímu prostředí, ale především ušetříte nezanedbatelnou částku, protože zkapalněný ropný plyn je ve srovnání s naftou a benzinem mnohem levnější. Přestavba automobilu však přináší i další výhody. Zaměřili jsme se na ty nejvýznamnější.

Nižší náklady

Pokud se rozhodnete jezdit na LPG, ušetříte ročně přibližně 40 % nákladů oproti běžným pohonným hmotám. Úsporu pocítíte zejména v případě, že auto používáte na denní bázi – k cestě do práce nebo k odvozu dětí do školy. Pokud nehodláte investovat do nového vozu, můžete si nechat přestavět stávající automobil. Rozhodně se však vyhněte přestavbě svépomocí – kontaktujte odborníka, který má s přestavbou benzínu/nafty na LPG bohaté zkušenosti a garantuje vám perfektní (a především bezpečný) výsledek.

Čistší životní prostředí

LPG je čistší než benzin a nafta, a proto je šetrnější k životnímu prostředí. Přestavba auta z původního paliva na plyn je ekologičtější volbou, protože dochází k mnohem nižší produkci škodlivých emisí. Na rozdíl od benzínu a nafty také auta na LPG neuvolňují tolik chemických výparů, čímž napomáhají při snižování škod na zemské atmosféře a přispívají k čistšímu ovzduší. Když začnete jezdit na LPG, snížíte nejen své měsíční výdaje, ale se zasadíte o lepší svět.

Dostupnost stanic

V případě zkapalněného ropného plynu skutečně není důvod k obavám ohledně dostupnosti LPG stanice. V EU se jich nachází téměř 30 tisíc a jen v ČR je evidováno cca 4000 veřejných míst. Ve srovnání s CNG stanicemi, jejichž počet se drží kolem dvou set, jde o naprosto uspokojující číslo.

A to není zdaleka vše. Automobily na LPG nabízí i další výhody – například možnost jízdy na původní palivo (stačí přepnout, a to i během jízdy), nižší opotřebení motoru (netvoří se na něm usazeniny), delší životnost mazacího oleje a výrazné zvýšení dojezdové vzdálenosti. Přesvědčili jsme vás?

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.