Renault Austral je novým kandidátem v oblasti SUV, zaujme především svou technologickou výbavou a praktičností

Renault Austral je rodinné SUV, které i když má nové pohonné ústrojí a technologii na působivé úrovni, tak nevyniká, nad ostatními konkurenty. Za volantem je kompetentní, ale samotná jízda není vzrušující. Kde ale můžete ocenit změny, tak hlavně kvalita kabiny a praktičnost.

Renault prohlásil, že po zastavení Kadjaru se chce vrátit zpět k výrobě rodinného SUV, čímž by právě měl být Austral. Existuje i typ Australe, kde „e“ značí elektrifikaci vozu. Kromě návratu k rodinnému SUV plánuje Renault plán Renaulution, který má čerpat nové technologie po uzavření aliance s Nissanem.

Spolupráce s Nissanem

Základem nového Australu je stejná platforma třetí generace CMF-C, kterou používá právě nejnovější Nissan Qashqai. Architektura byla od začátku navržena s ohledem na elektrickou energii, takže dopad na praktičnost v důsledku přidání baterie je minimální. Renault místo použití pohonné jednotky e-Power z Qashqaie, jež používá 1,5litrový přeplňovaný tříválec k nabíjení baterie, která pak napájí elektromotor, tak používá 1,2litrový tříválcový turbobenzínový motor, na elektromotor o výkonu 68 koní (napájený 2 kWh baterii).

Vlastní DNA se čtyřmi režimy

Renault si chce zachovat svou vlastní DNA, a proto klade větší důraz na větší efektivitu, jak výkon. Můžeme si tak všimnout, že oproti Nissan e-Power (187 koní), má 196 koní. Točivý moment je ale v porovnání nižší 255 Nm ve srovnání s 330 Nm. Austral je pomalejší z 0-100 km/h mu trvá zrychlit 8,4 sekundy, což je o 0,5 sekundy více. Účinnost je ale silnější. Austral nabízí čtyři jízdní režimy:

  • Eco – větší důraz na baterii a elektromotor
  • Comfort – nejplynulejší odezva hnacího ústrojí
  • Sport – sportovní výkon
  • Perso – individuální nastavení funkcí

Vybavení

Funkce regenerace brzd patří k nejlepším systémům vůbec. Za zmínku stojí také funkce jménem 4CONTROL, která umožní lepší ovladatelnost. Vzhled kabiny je o něco dále, jak u Kadjaru, vpředu se nachází zbrusu nový Renault OpenR s 12palcovým displejem řidiče a 12,3palcovou centrální obrazovkou. Systém je intuitivní a hlavní displej je jasný a citlivý. Zavazadlový prostor disponuje objemem 555 litrů. Cena zatím není jasně daná, ale očekává se cena okolo 1 000 000 Kč.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.