Renault Captur s praktickým řešením LPG

Nabídka motorizací pro Renault Captur je docela zajímavě složená. Myslí i na příznivce alternativních pohonů, a nejen těch elektrifikovaných. Budeme se bavit o variantě TCe 100 LPG).

Design, interiér

Renault druhou generaci modelu Captur nabízí nejen jako plug-in hybrid (E-Tech Plug-in 160), ale také v provedení schopném spalovat vedle benzínu i zkapalněný ropný plyn, tedy LPG (TCe 100 LPG). Můžeme si všimnout, že elektrifikované verze aut se objevují čím dál tím častěji, a naopak tovární verzi LPG nabízí kromě koncernových sourozenců Renault a Dacia, už jen pouze Fiat u Pandy. Přitom samotné zařazení LPG může mít pozitivní vliv na flotilové emise za celou nabídku značky, i když ne tak výrazný jako plug-in hybrid. Renault v případě jízdy na LPG u Capturu uvádí 115-118 gramů oxidu uhličitého na kilometr, na benzín 127-131 gramů.

Výbava

Captur TCe 100 LPG si můžete pořídit za 440 000 Kč, celkově se jedná o druhou nejlevnější nabídku. Plynové (LPG) může mít výhradně nižší stupeň výbavy „Zen“. Výbava Zen obsahuje pouze klasický přístrojový štít s analogovými budíky a 4,2“ barevným multifunkčním displejem, oproti tomu plug-in verze disponuje standardně plně digitálním panelem s úhlopříčkou 10“.

Základní výbava Zen zahrnuje například Full LED přední světlomety, asistenta udržující auto v jízdním pruhu, tempomat s omezovačem rychlosti, světelný senzor, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, elektricky nastavitelná a vyhřívaná zpětná zrcátka, multimediální systém Easy Link 7“, manuální klimatizace, volant potažený umělou kůží a 17“ ocelová kola.

Kapacita kufru a nádrže

Oproti zmenšení objemu kufru u plug-inu, se může LPG verze chlubit původním objemem 404 litrů. Plynový Captur se může opřít o 48litrovou nádrž, ke které přidává navíc 40litrovou nádrž na LPG z vysokopevnostní oceli, která našla místo v prostoru původně určeného pro náhradní kolo.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.