Rock for People: Ekologicky udržitelný festival s vodíkovou energií a ekologickými vozy od Toyoty

Festival Rock for People již od 90. let dbá na ekologické zásady. Letos se zaměřil na využívání zelené energie z vodíku a přešel na bezemisní vozy od Toyoty. Na festival dorazily hvězdy jako Muse, The 1975, Slipknot nebo Machine Gun Kelly právě těmito ekologickými vozidly.

Měření uhlíkové stopy minulého ročníku Rock for People ukázalo, že největší podíl emisí pochází z dopravy. Proto se organizátoři rozhodli nahradit spalovací motory alternativními pohony s důrazem na vodíkovou technologii. Cílem festivalu je dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2030, a Toyoty s tím letos významně pomohly.

Pro přípravy festivalu a přepravu umělců byly zapůjčeny ekologické vozy od Toyoty, včetně klasického elektromobilu Toyota bZ4X a vodíkového modelu Toyota Mirai. Tyto vozy sloužily jako dopravní prostředek pro hvězdné kapely při jejich vystoupeních v Parku 360 v Hradci Králové, kde se konal festival.

Hlavním lákadlem na charging pointu Toyoty byla také Toyota Mirai, kde si návštěvníci mohli prohlédnout vozidlo a dozvědět se více o vodíkové technologii. Zároveň zde měli možnost nabít své mobily a tablety z energie vyrobené z vodíku, což znamená nulové emise. Mezi hosty charging pointu byli také ambasadoři Toyoty, skateboardista Maxim Habanec a přírodovědec a filmař Prokop Pithart, který na festivalu přednášel o přírodě.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.