Royal Enfield Scram 411

Scram 411 je docela pomalá motorka a disponuje průměrnou výbavou, nicméně je neuvěřitelně okouzlující a získá si vás. Jeho cenovka není vysoká, můžete si připlatit za menší dekoraci) což z něj dělá výbornou koupi v poměru cena/výkon. Oproti předchozímu modelu Himalayan nabízí řadu vylepšení. Ne každý touží po jízdě pouze na venkově, a tato motorka vás může potěšit.

Jízdní vlastnosti a brzdy

Nejvýraznější změnou oproti Himalayanu je 19palcové kolo nebo 21palcové přední kolo. Rámy obou kol jsou identické, takže změna geometrie Scramu je jednoduše způsobena zmenšením velikosti kol. Ovladatelnost stroje v zatáčkách je na velice dobré úrovni. Tlustší pneumatika nabízí větší přilnavost a můžete si všimnout i vylepšených brzd.

Jednopístkový třmen může být vyroben společností ByBre, která je dceřinou společností Brembo a standardně se dodává s pletenou šňůrou, ale stále je žalostně bez záběru a bez prožitku. Můžete si všimnout vylepšeného sedla, což zvyšuje celkové pohodlí.

Motor

Vzduchem chlazený singl o objemu 411 ccm je stejný motor, jako u Himalayan, ale buďme upřímní, nejedná se o nejsilnější motor. S pětistupňovou převodovkou budete rádi, když se dostanete na 100 km/h, při větší rychlosti začnete pociťovat mírné problémy.

Spolehlivost a úroveň vybavení

Enfield nabízí tříletou záruku na model Scram 411, což je skvělá informace. U tohoto modelu se budete muset snažit, abyste jej udržovali, jinak hrozí koroze, ale co jste čekali, za pořízení takového motocyklu s příslušnou cenou.

Scram 411 je zrekonstruován s ohledem na rozpočet, a i když dostanete ABS jako standard a Tripper Navigation modul s podrobnou navigaci přes bezplatnou aplikací Enfiled, tak tím končíme. Palubní deska je novinkou a má LCD vložku s ukazatelem řazení a paliva. Enfield představil řadu příslušenství pro motocykl i jízdní soupravu. Výhodou je, že mnoho komponentů je stejných, jako u modelu Himalayan, což můžete využít k záměně.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.