Sháníte náhradní díly Zetor? Víme kam pro ně

Někdy až šokuje, kolik starých Zetorů dokážou „zlaté české ruce“ ještě udržovat v chodu. Uplatnění nachází na vesnicích, dokonce i u drobných zemědělců. Tyto plnohodnotné stroje nedokázaly nahradit žádné zahradní traktůrky. Traktor je prostě traktor. Kdo jej má, ten má vyhráno. Kam ale pro náhradní díly, pokud nás starý Zetor začne zlobit?

Zetor je národní bohatství

Jsou značky, o kterých dokážeme bez zaváhání říct, že jsou národním bohatstvím. Z těch technických je to rozhodně Zetor. Jde o jednu z předních světových značek traktorů na světě a má bohatou historii sahající až do první poloviny 20. století.

Značka Zetor vznikla v roce 1946 v Brně, v tehdejším Československu. Název Zetor byl vytvořen kombinací slov „zemědělské traktory“. První sériově vyráběné traktory Zetor byly modely Z 25 a Z 50, které se brzy staly oblíbenými mezi zemědělci pro svou spolehlivost a odolnost.

Během následujících desetiletí se společnost Zetor vyvíjela a rozšiřovala svou produkční řadu. V 60. letech představila modely Crystal (první z tzv. unifikované řady), které se staly ikonickými pro svůj moderní design a technologické inovace. V této době začal Zetor exportovat své traktory do mnoha zemí po celém světě, což posílilo jeho postavení na mezinárodních trzích.

V průběhu let společnost Zetor neustále zdokonalovala své traktory a přizpůsobovala je potřebám moderního zemědělství. V roce 1991 spolupracovala značka dokonce se známým italským designérem Pininfarinou na vytvoření nového designu pro své traktory. Tato spolupráce přinesla traktorům Zetor nový elegantní vzhled, který zdůrazňoval kombinaci funkčnosti a estetiky.

Po politických změnách v Československu a následném vzniku samostatné České republiky v 90. letech prošla společnost Zetor restrukturalizací a privatizací. Přestože se setkala s několika ekonomickými výzvami, Zetor si udržel svou pozici na trhu, a i nadále vyvíjel a vyráběl traktory pro zemědělce po celém světě. Dnes už Zetor sice není nejprodávanější značkou traktorů v České republice, avšak pokud bychom sečetli, kolik traktorů této značky je ve vlastnictví firem, živnostníků a soukromých osob, jednoznačně by zvítězil, a to se silnou převahou.

Kam pro náhradní díly Zetor?

Majitelé nových modelů Zetor, předně zemědělská družstva, řeší jejich servis a opravy standardně, přes servisy. Horší je, když vlastníte starý Zetor, vyrobený před desítkami let, a sháníte na něj součástky.

Dříve bylo jednoznačnou volbou domácích mistrů sehnat ještě jeden traktor na součástky. To však opravy prodražovalo. Díky firmě BVM změřené na autodíly a příslušenství, se vše změnilo a zjednodušilo. Právě v jejím sortimentu koupíte náhradní díly Zetor. Ale nejen ty.

Společnost BVM pomáhá nejen majitelům Zetorů, ale i dalších vozidel různého stáří: Tatra, Liaz, MTS, ŠT-180, Škoda 1203, Desta, Avia, Praga V3S či Karosa. Firma nabízí široký sortiment univerzálních, ale i specifických součástek. Nových i repasovaných. K tomu samozřejmě i další potřebné vybavení pro automechaniky či domácí kutily. Sháníte například pracovní světlomety? V e-shopu pořídíte LED diodová i halogenová pracovní světla, rozptylová i bodová.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.