Siemens se stal oficiálním dodavatelem PLM softwaru pro udržitelnost pro FIA

Mezinárodní automobilová federace (FIA), která je řídicím orgánem světového motoristického sportu a sdružuje přední světové motoristické organizace, si vybrala Siemens jako svého „oficiálního dodavatele PLM softwaru pro udržitelnost“. FIA bude využívat řešení z portfolia Siemens Xcelerator v rámci spolupráce s týmy F1 a na podporu udržitelnosti během své činnosti a šampionátů včetně podniků Formule 1.

FIA začne postupně zavádět portfolio Siemens Xcelerator, které jí umožní návrh vozidel a předpisů snižujících spotřebu energie a emise. Na základě této spolupráce Siemens podpoří organizaci FIA při dosahování cílů v oblasti udržitelnosti s využitím inovativního myšlení, průkopnických přístupů v motoristickém sportu a nových technologických postupů, které by mohly ovlivnit celý automobilový průmysl.

„Inovace a udržitelnost jsou dvěma hlavními a nejdůležitějšími principy naší organizace, a proto jsme rádi, že můžeme mít společnost Siemens jako oficiálního dodavatele. Můžeme začít zavádět udržitelná softwarová řešení Siemens nejen v rámci Formule 1, ale i v dalších aktivitách v motoristickém sportu,“ uvedl prezident FIA Mohammed Ben Sulayem. „Inovativní spolupráce, jako je tato, je zdůrazněním našeho závazku dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality.“

„Motoristický sport a udržitelnost může znít jako něco, co nejde dohromady. S využitím správných technologií to však možné je. Pokud lze dosáhnout uhlíkové neutrality v motosportu, může to platit i pro každé jiné odvětví. Díky této spolupráci chceme ovlivnit pohled, jakým veřejnost vnímá udržitelnou mobilitu, a podpořit ji. Jsme rádi, že si nás FIA vybrala jako svého oficiálního dodavatele, který jí pomůže splnit cíle v oblasti udržitelnosti,“ řekl Cedrik Neike, člen představenstva koncernu Siemens AG a generální ředitel divize Digital Industries.

Po dosažení uhlíkové neutrality a získání certifikace ISO14001:2015 v roce 2021 pokračuje FIA v hledání nových oblastí rozvoje. Tato nová iniciativa představuje další rozšíření spolupráce mezi koncernem Siemens a FIA a navazuje na předchozí projekty zaměřené na podporu digitální transformace s využitím odborných znalostí a inovací Siemens, jejichž cílem je zlepšit městskou mobilitu, bezpečnost, efektivitu, dostupnost, přístupnost a spolehlivost.

Již v roce 2019 se FIA a Siemens zaměřily na zvyšování bezpečnosti rallye zkoumáním možností, jak využít technologii autonomní detekce chodců ve vozidlech k identifikaci míst nebezpečných pro diváky rallye.

Redakce

Redakce

Redakce magazínu moto-auto.eu připravuje pravidelně zajímavosti a praktické rady ze světa aut a motorek. Pokud máte zájem do magazínu přispět vlastním článkem nebo máte zájem u nás inzerovat, kontaktujte redakci.